IVSZ stratégia az információs társadalom fejlesztéséért

A Magyar Kormány, az állami szervek, és általában a politika évek óta keresi a lehetőséget az informatika és kommunikáció fejlődése és a társadalmi változások közti kapcsolat feltárására, a lehetséges és szükséges együttműködés kialakítására. Jóllehet a szakma hosszú ideig más nyelven és mást képviselt, mint a politika, most először lehetővé vált, hogy a két megközelítési mód közös nevezőre kerüljön.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az információ ára csak töredéke annak, amit az információ hasznosításával nyerhetünk – hangsúlyozza az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ), amely szervezet úgy látja: végre esély van arra, hogy a szakmai és állami szervezetek közös nevezőre jussanak az információs társadlamat érintő kérdésekben, és az együttműködés a célok világos megfogalmazásával és összehangolásával megkezdődhet. Ennek érdekében az IVSZ elkészítette az „Információs társadalom kialakítása és Infokommunikációs stratégia 2002-2006” című dokumentumot, mely összefoglalja a társadalmi célokat, a célok eléréséhez szükséges szakmai feladatokat és a megvalósításhoz nélkülözhetetlen eszközrendszert.

Egy felelős és tudatos jövőképpel rendelkező társadalomnak nemcsak gazdasági-társadalmi, de erkölcsi kötelessége is felkészíteni tagjait a globalizáció, és az információs társadalom kihívásaira. A mai világméretű gazdasági-politikai versenyben csak azok nyerhetnek, akik ezt a jövőképet nem csak szavakkal, de tettekkel is hajlandók formálni – vallják a dokumentum megálmodói, és éppen ezeket a gondolatokat tekinti küldetésének az 1994-ben a Számítástechnikai és Szervezési Vállalkozások Szövetségének jogutódjaként alakult IVSZ.

A Szövetség feladatának tekinti, hogy képviselje az informatika gazdasági érdekeit, segítse az informatikai vállalkozások munkáját, elősegítse az informatika fejlődését, tagjait piaci információval lássa el, és kommunikációs lehetőséget hozzon létre tagjai számára a kormány illetékeseivel és a sajtóval egyaránt.

Az IVSZ tagjai jogi személyek: vállalatok, vállalkozások, a jelenlegi létszám 262 tagvállalkozás, melyek együttes árbevétele az informatikai piac teljes forgalmának 85 %-át teszi ki. Összehasonlítva a 2000. (1.381,8 USD Mn) és 2001-es (1.424,0 USD Mn évek IT piaci sarokszámait (PCs, Server, LAN hardware, Software, IT Services) látható az a növekedési periódus, mely jól jellemzi az informatika, mint szakma, össztársadalmi elhelyezkedését. A tagok három csoportba tömörülve vesznek részt a közös munkában: a kis- és középvállalkozások osztályának 183 tagvállalat a tagja, (66 %), a nagyvállalkozások osztályában 39 tagvállalkozás működik, (18 %) , míg a multinacionális nagyvállalatok osztályát 40 tagvállalkozás (16 %) alkotja.

Az IVSZ eddigi sikere a közös munka, a közösség érdeme. Tagjainak aktivitása, az informatikai szakma iránti felelős szemléletük, szakmai motiváló, önfejlesztő tevékenységük nagyban hozzájárul hazánk informatikai felzárkózásához és a tudásalapú társadalom kialakításához. A Szövetségen belül, a sajátos és eltérő közös érdekek megfelelő képviselete hívta életre a következő szakcsoportokat: alkalmazói rendszerek, dokumentumkezelői, elektronikus kereskedelem, infostruktúra-hardver, hálózati, információbiztonsági, jogi vezetők, informatikai tanácsadói, marketing, média, oktatási, rendszerintegrátor, szoftver-export, szoftverfejlesztői szakcsoport.

Tagjai az EICTA (European Information Communications and Consumer Electronics Technology Industry Association) elnevezésű brüsszeli szervezetnek, melyen keresztül rendszeres kapcsolatban áll a Kelet-Közép Európai régió csatlakozni kívánó országaiban működő hasonló felállású szövetségekkel.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo