Nyolcadik alkalommal rendezte meg a Parlament Sportegyesület és a HGS PR Ügynökség CSÚCS Kupa néven a mintegy két évtizedes múltra visszatekintő kispályás közéleti labdarúgó tornát. Az esemény fővédnöke ezúttal is Kövér László, a Parlament elnöke volt.
A torna rögtön rangadóval kezdődött. Az ötszörös kupagyőztes Újságírók ezúttal a csapat fiatal játékosainak távollétében voltak kénytelenek pályára lépni az Országgyűlés ellen. A meccs képén is látszott, hogy a hiányzók nélkül nehéz dolga van a tollforgatóknak, így a kapott négy gólra csak eggyel tudtak válaszolni.
A másik pályán közben kiélezett mérkőzést játszott a Magyar Színészválogatott az Üzletemberek csapata ellen. A Színészek két gólos hátrányból álltak fel az első félidőben. A 2-2-es eredmény birtokában mindent megtett a két csapat a győztes gól megszerzéséért, amely végül az Üzletembereknek sikerült, így 3-2-re győztek.
A Színészek az Országgyűlés ellen is 3-2-re maradtak alul. A Színészek tehát csak hajszállal kaptak ki a torna későbbi első-, és második helyezettjétől.
Az Üzletemberek 3-1-es győzelme az Újságírók ellen eldöntötte, hogy az Újságírók játszanak a harmadik helyért a Színészek ellen.
Az Országgyűlés azonos gólkülönbséggel, ám eggyel több rúgott góllal fordult rá a döntőnek beillő utolsó mérkőzésére az Üzletemberek ellen. Az Országgyűlés csapatának elegendő volt a döntetlen, míg az Üzletemberek csapata csak győzelem esetén hódíthatta volna el a kupát. Ez meglátszott a csapatok taktikáján is. Az Országgyűlés elsősorban szervezetten védekezett, majd kontratámadásokat vezetett. Az Üzletemberek csapata támadó futballt játszott, vállalva a kockázatot, hogy ellenfele egy-egy ellentámadásból betalál. A taktikai csata 0-0-as eredménnyel zárult, amely egyben döntött a torna első két helyezéséről. A bronzmeccsen a továbbra is jól játszó Színészek nagy gólkülönbséggel győzték le az addigra elfáradt Újságírókat, ezzel megszerezve a harmadik helyet.
Mindvégig küzdelmes, ugyanakkor sportszerű összecsapásokat láthattak a nézők, olykor futsalt idéző támadás-befejezésekkel. A Színészek csapatában olyan kiváló művészek játszottak, mint Balázs Pali, Frech Zoltán, Imre Roland, Kiss Zoltán, Mészáros Béla és Ruzicska Péter. A Színészek csapatát erősítette még Balogh Mihály szinkronrendező, Pittner József világítástervező és Tóth Zoltán hangmérnök is.
Az Újságírók csapatában Borsi László (Hatoscsatorna) csapatkapitány vezetésével lépett pályára többek között Baka Zoltán (24.hu), Csontos Róbert (Blikk), Sarkadi Gábor (RTL Klub), Szöllősi György (Nemzeti Sport), Szörényi Péter (Infostart) és Várhelyi Zoltán (Blikk).
Magyar Zoltán az Országgyűlés szövetségi kapitánya több jelenlegi és volt országgyűlési képviselőt válogatott be a csapatába, úgymint Csampa Zsoltot a BM helyettes államtitkárát, Mihálffy Béla országgyűlési képviselőt, Varga Szimeont a Parlament bolgár szóvivőjét. Rajtuk kívül többek között Brassói Attila a Külgazdasági és Külügyminisztérium kabinetvezetője, Kovács Norbert a Nemzeti Sportközpontok főigazgatója és Dr. Nobilis Márton, az Agrárminisztérium államtitkára erősítették a csapatot.
A Csúcs Kupa végeredménye:
- Magyar Országgyűlés labdarúgó válogatott
- Üzletemberek csapata
- Magyar Színészválogatott
- Magyar Újságírók Válogatott
A csapatok megszavazták a legjobb játékosukat: Szörényi Péter (Újságírók), Nádudvari Zoltán (Országgyűlés), Mészáros Béla (Színészek), Boldog Péter (Üzletemberek csapata). A torna gólkirálya Pittner József (Színészek) lett 4 góllal.
A díjakat Csampa Zsolt, a Parlament Sportegyesület elnöke, a Belügyminisztérium helyettes államtitkára, Forgács István tornaigazgató, az eseményt szervező HGS PR Ügynökség ügyvezető igazgatója és Rácz Róbert, Izsáki Házitészta Kft. kereskedelmi igazgatója adták át.
Az esemény főtámogatója az E.ON Energiamegoldások Kft., támogatói a Porsche Hungária Kft., az Izsáki Házitészta Kft. és a Fritz Birtok Borászat voltak.
Médiatámogatók:
- privátbankár.hu,
- mfor.hu,
- piac&profit.hu.