Magyarország ad otthont az év egyik legfontosabb nemzetközi mezőgazdasági találkozójának: 2014. március 5-én és 6-án a Budapest Kongresszusi Központban rendezik meg „Világfórum és Kiállítás a Családi Gazdálkodásról” címmel az ENSZ Családi Gazdálkodások Nemzetközi Évének kiemelkedő eseményét.
A családi gazdálkodásmodell magában foglal minden olyan mezőgazdasági tevékenységet a földműveléstől az állattartáson keresztül a hal- és erdőgazdálkodásig, amely egy család kezelésében működik, annak önszervező képességére és munkaerejére épít. A családi gazdaságok biztosítják leginkább a helyi természeti erőforrások védelmét, a hagyományos mezőgazdasági termékek megőrzését és az élelmiszer-biztonsági előírások betartását. A családi gazdálkodások léte nélkülözhetetlen a vidéki foglalkoztatottság növeléséhez és a mezőgazdaság fejlesztéséhez, így az élelmezés biztonságának megteremtéséhez. (Ez itt például egy kiváló példa.)
Mindehhez azonban ösztönző környezet szükséges, amely magában foglalja többek között a gazdák földhöz jutását, az infrastrukturális fejlesztéseket, kedvező támogatási rendszer kialakítását, mezőgazdasági tanácsadói hálózat és helyi piacok fejlesztését. Mivel az ilyen volumenű feladatok magas szintű politikai elkötelezettség nélkül nem valósulhatnak meg, a FAO családi gazdálkodások témája köré szervezett rendezvénysorozata komoly eredményeket hozhat.
A rendezvény igazi különlegessége a „Világ Mustra” nevet viselő kiállítás, amely lehetőséget nyújt a világ különböző tájairól érkező családi gazdálkodóknak arra, hogy bemutassák tevékenységüket, és felhívják a világ minden tájáról érkező vendégek és a nagyközönség figyelmét a családi gazdálkodások által nyújtott lehetőségekre és értékekre.