Az amerikai piackutató szerint a visszaesés csak átmeneti, a hagyományos hardverpiacokkal szemben ezeknek a beruházásoknak a növekedési üteme a következő évekre marad az eddig megszokott stabil kétszámjegyű.
A nyilvános felhőbe történő beruházások a régióban egyelőre megakadtak, főleg a cloud infrastruktúra szerverkomponenseivel összefüggő vásárlások – állapítja meg az elemzés. A legfőbb ok az orosz piac gyenge teljesítménye. Oroszországban általában nehéz helyzetbe került a gazdaság, de az sem tett jót az adatközponti fejlesztéseknek, hogy még mindig sok a bizonytalanság az adatlokalizációs törvény körül – írta a Bitport.hu.
Ha már felhő, akkor a régió cégei inkább a privátfelhős beruházásokat preferálják, amely nagyobb rugalmasságot, alacsonyabb fejlesztési terhet és gyorsabb implementációt jelent, mint a hagyományos IT-infrastruktúra.
Ami a további infrastruktúra-fejlesztéseket illeti, a következő években is főként a privátfelhő-kiépítések dominálnak majd Közép-Kelet-Európában. A cloudhasználattal kapcsolatos nagyvállalati aggályok sorában továbbra is a biztonság kérdése a legfontosabb, ami jóval felülmúlja az egyéb jogi megfelelőséggel, költséggel, illetve a meglévő infrastruktúrával történő integrációs és testre szabhatósággal összefüggő elvárásokat.
Amúgy a régión belül tavaly is egyértelműen Lengyelország volt az adatközponti szolgáltatások piacának az éllovasa. Az innen származó bevétel a térség teljes piaci értékének a felét adta. A második helyen Csehország állt, míg Magyarország a dobogó harmadik helyére jutott fel.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!