Egészségükön spórolnak a magyar turisták

Javában tart már a síszezon, így a magyarok közül is egyre többen választják valamelyik környező ország síparadicsomát. Sajnos azonban a folyamatos figyelmeztetések, vagy a több százezres, nem ritkán milliós károkról és az extrém életmentő akciókról szóló hírek ellenére, a magyar síelők még mindig csak alig kétharmada köt utasbiztosítást, esetleg síbiztosítást.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Ennél is meglepőbb, hogy még a kedvezményes külföldi orvosi ellátásra jogosító, ingyenesen elérhető Európai Egészségbiztosítási Kártya is csak minden második síelni induló pénztárcájában lapul ott. Többek között ezek derülnek ki abból a kérdőíves kutatásból, amelyet az egoMedia végzett el a 930 ezer felhasználót tartalmazó adatbázisából kiválasztott, 2094 fős mintán. A felmérésből az is kiderül, hogy nemcsak a biztosításon spórolnak a síelő magyarok: idén a válaszadók kétharmada rövidebb ideig hódol téli szenvedélyének, s emiatt is, 2013-ban az összes megkérdezett síelő harmada 10-50 ezer forinttal költ kevesebbet a téli sporttevékenységre, mint az előző években.

Még mindig túl kevesen kötnek biztosítást - Kép: SXC

A 2094 fős mintából 47 megkérdezett válaszolt úgy az egoMedia kérdésére, hogy az elmúlt években szenvedett már balesetet síelés közben. Közülük akkor csupán 19 fő rendelkezett síbiztosítással, közel kétharmaduk tehát saját zsebből fizette ki a jelentős részüknél fölmerülő mentős szállítás, orvosi vizsgálat és gyógyszeres ellátás jellemzően több tízezer forintos költségét. „A síelők sok esetben a buszjegy árának megfelelő napidíj ellenében elérhető síbiztosításon spórolnak, miközben csak a tavalyi szezonban, több mint 10 ezer magyart ért síbaleset, a kárösszegek pedig a 10-20 ezer forinttól a több millió forintig is terjedtek” - hívja fel a figyelmet Marosvölgyi Péter, a kutatást végző céget üzemeltető AEGONdirekt.hu vezérigazgatója.

A felmérés arra is rámutat, hogy a magyar síelők fele még a legalapvetőbb előkészületeket sem teszi meg arra az esetre, ha balesetet szenvedne. Ők ugyanis a hazánkban is mindenki számára ingyenesen elérhető Európai Egészségbiztosítási Kártyát sem váltják ki, amely biztosítaná számukra, hogy baleset esetén Európa 31 országában az itthoni kötelező egészségbiztosításuk terhére vehessék igénybe a szükséges egészségügyi ellátásokat - ugyanolyan módon, mint az adott ország állampolgárai. „Fontos megjegyezni azonban, hogy amennyiben csak Európai Egészségbiztosítási Kártyával rendelkezünk, abban az esetben meg kell térítenünk az adott ország polgárai számára is díjköteles szolgáltatások árát, így például az orvosi ellátások után fizetendő önrészt, az esetleges hegyi mentés és a helikopteres szállítás díját, ráadásul, ha nem rendelkezünk biztosítással, ezeken túl még például az előre megvásárolt síbérletünk árát is elbukjuk” – mondta vezérigazgató.

A kutatásban résztvevők azt is elárulták, hogy mintegy egynegyed részük bérel sífelszerelést és ruházatot, amelyeknek akár több százezer forintos értékét – például egy balesetben történő megrongálódásuk esetén – ugyancsak a sísport szerelmesének kell kifizetni, amennyiben nem rendelkezik síbiztosítással. A saját sporteszközöket használók számára a 4600 és 13900 forint közötti éves díjért megvásárolható sí- és snowboard felszerelés biztosítást fejlesztettük ki, amely 50 ezer és akár 300 ezer forint közötti fedezetet kínál a ruházat és a lécek lopása, rongálódása vagy baleset során történő károsodása esetén. Az egyéves biztosítás tehát több síszabadság idejére is védelmet nyújt, ráadásul azoknak is, akik esetleg csak belföldön síelnek - tette hozzá Marosvölgyi Péter.

Erősödhet a biztosítók versenye a kkv-k kegyeiért
Nehéz év volt a 2012-es év a biztosítási piac számára, és 2013-ra vonatkozóan sincsenek optimizmusra okot adó jelek. A szakemberek szerint nyugvópontra érhet az elmúlt évek kötelező gépjármű felelősségbiztosítási (kgfb) és casco árversenye, és akár díjnövekedés is elképzelhető a gyengébben teljesítő szegmensekben, az életbiztosítások díjbevétele azonban várhatóan tovább csökken. Vélhetően erősödik a verseny a kis- és középvállalatok kegyeiért, mivel ez a célcsoport egyre több biztosítónál stratégiai fontosságúvá vált.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo