"Azt gondolom azonban, hogy a jövő év nagyon alkalmas lesz a pénztártagok számára, hogy újragondolják döntésüket, sokakban ugyanis ekkor tudatosul majd annak a súlyos következménye, hogy korábban valamely portfólióba besorolódtak. A jövő év így egy radikálisan átalakuló portfólió-szerkezetre is esélyt kínál majd." - mutatott rá Pillár Zsolt.
A befektetési politikával összefüggő kérdések kapcsán Pillár kifejtette: "A jövőben még komolyabb kérdés lesz a vagyonkezelők számára, hogy milyen befektetési politikát kívánnak követni: passzív menedzseléssel az infláció, illetve a különböző referencia-indexek követését tűzik ki célul, vagy az abszolút hozam elérésére irányuló technikák alkalmazása révén - a részvénykitettség növelésével és hatékony kockázatkezeléssel - a jelenlegihez hasonló, kedvezőtlenebb időszakokban is plusz hozamok elérésére törekednek."
Az elmúlt években a pénztárak közül csak kevés mozdult el a benchmark-követő stratégiákkal szemben az abszolút hozamos stratégiák felé, ám azok a piaci szereplők, amelyek ezt megtették, jelentős mértékben felülteljesítették a benchmarkok hozamait az elmúlt egy-két év során.
"A származtatott befektetési alapok az elmúlt három hónapban -11,74%-os negatív átlagos hozamot értek el. A huszonegy hazai származtatott alap teljesítményét összehasonlítva megállapítható, hogy közülük mindössze három tudott pozitív teljesítményt produkálni, ami jól mutatja a vagyonkezelők kiválasztásának jelentőségét." - hangsúlyozta előadásában Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő igazgatósági tagja.