A felsőoktatási ponthatárok kihirdetésével egyre aktuálisabb kérdés a leendő egyetemisták számára, hogy honnan teremtik elő a szükséges pénzügyi forrásokat a tanulmányokhoz kapcsolódó kiadásaikhoz. Ebben kíván segítséget, támpontot nyújtani a Diákhitel Központ „Pénzügyi tájoló” nevű alkalmazása, amely a források és kiadások részletes bemutatásával nyújt képet a továbbtanulás pénzügyi tervezésekor.
A segédlet használata ajánlott a felsőoktatási élet tudatos pénzügyi tervezése során, ezen túl fontos háttér-információkat biztosít a felhasználók számára. A program hangsúlyozottan nem alkalmas arra, hogy forintra pontos eredményt mutasson a majdani tényleges költségekről és forrásokról, de kiindulási alappal szolgál az egyetemi évek finanszírozásának tervezéséhez.
Az egyszerűen kezelhető internetes alkalmazás személyre szólóan, a választott intézményre, illetve képzésre vonatkozóan mutatja be, hogy milyen anyagi forrásokkal és kiadásokkal kell számolni a tanulmányok ideje alatt. A program használói első lépésben a továbbtanulásra vonatkozó alapadatokat adják meg. A program második lépésében a bevételi forrásokat lehet kiszámítani. Itt kaphat az érdeklődő részletes tájékoztatást a különböző támogatási és ösztöndíj lehetőségekről, de itt állítható be az is, hogy milyen mértékű családi hozzájárulással, munkajövedelemmel és/vagy Diákhitellel lehet tervezni a tanulmányi időszak alatt.
A felhasználó részletes leírást kap a különböző intézményi, települési és egyéb szociális támogatások lehetőségeiről is. A háttérszámítások harmadik oldala a kiadásokat tételezi.
A beállítások végeztével megjelennek az összesített bevételek és kiadások összegei, illetve ezek egyenlege. Az eredmény természetesen nem pontos kalkuláció, hanem egyfajta támpont. A Pénzügyi tájoló mindezeken túl lehetőséget nyújt a számítás elmentésére, illetve több kalkuláció adatainak összehasonlítására is.