Az ITD Hungary Zrt által támogatott és a magyar főkonzulátus szervezésében megtartott rendezvényen a többi között a Chicago térségében működő IT, pénzügyi szolgáltató, logisztikai, tanácsadó és jogi cégek, egyetemi ipari parkok, gazdasági kamarák képviselői voltak jelen. A magyar befektetési szeminárium házigazdája, a Federal Reserve Bank of Chicago egyik vezető elemzője Bill Testa kiemelte, hogy miközben az amerikai gazdaság több ágazatában vannak válságjelek, a középnyugati térség államaiban kiváló eredményeket jegyeznek olyan egymástól távoleső területeken, mint az agrárgazdaság és az exportra termelő acélipar.
Az USA piacán évtizedek óta jelenlévő és kiváló exporteredményeket hozó Rába képviselője Kővári Pál elmondta, hogy az alacsony dollár árfolyam sok nehézséget okoz nekik, de rugalmas üzletpolitikával legalább részben ellensúlyozzák a hatást.
Garamhegyi Ábel a chicagoi befektetési szeminárium mellett megbeszéléseket is folytat, többek között a "World Congress on Industrial Biotechnology and Bioprocessing" elnevezésű tanácskozás résztvevőivel. A konferencia szervezője, az amerikai biotechnológia ágazat legjelentősebb szakmai szövetsége, a washingtoni székhelyű BIO szervezet. A szövetség szakemberei szerint a biotechnológia ipari alkalmazása a belátható jövőben olyan forradalmi hatású megoldásokat eredményez, mint amilyeneket eddig elsősorban a biotechnológia egészségügyi és gyógyszeripari területén jegyeztek a krónikák. (Eddig összesen körülbelül hét-nyolcezer magyar vállalat fogott külföldi terjeszkedésbe, a beruházások 80 százalékát mégis a tíz legnagyobb cég adja.)