Ha az IT szektort egy országnak vennénk, akkor az összes üvegház-gáz kibocsátásával a világ ötödik legnagyobb szennyező államának felelne meg. A szektor kibocsátásai ráadásul rohamosan növekednek. Az adatközpontok globális áramszükséglete 2012 első negyedévében már 19 százalékkal emelkedtek, annak ellenére, hogy a globális energiaszükséglet gyakorlatilag változatlan volt az utóbbi három évben.
Stoll Barbara, a Greenpeace klíma és energia kampányfelelőse szerint: „A felhasználók világszerte az úgynevezett számítási felhőkben tárolják zenéiket, fényképeiket - és szeretnék tudni, hogy azt tiszta energia működteti-e. Ezek a nyereséges és roppant innovatív vállalatok, mint az Apple, a Microsoft vagy az Amazon az óriási adatközpontjaikat mégis szénenergiával működtetik, és úgy tesznek, mintha vásárlóikat ez nem érdekelné. Hát nincs igazuk."
A felhasználók számának és információéhségének növekedése miatt az IT vállalatok egyre több és nagyobb adatközpontot létesítenek. Némelyikük akkora, hogy még az űrből is jól látható; egy-egy adatközpont energiafogyasztása akár 250.000 európai háztartáséval is felérhet. A cégek azonban csúcstechnológiájú rendszereik ellátására a hasonlóan innovatív megújulók helyett gyakran a régi, szennyező erőforrásokat választják.
A Google, a Yahoo! és a Facebook az elsők között ismerték fel a megújuló energiában és az energiahatékonyságban rejlő óriási lehetőségeket. (A Facebook környezetbarát szerverparkjairól itt olvashat bővebben.) Ezek a cégek folyamatosan állnak át a tiszta energia használatára és lobbierejüket is bevetik áramszolgáltatóknál és a kormányoknál a megújuló energiák térnyerésének érdekében. Az IT szektor nagyobb része azonban eddig nem volt hajlandó követni az úttörőket. A tanulmány publikálásával párhuzamosan a Greenpeace globálisan kampányt kezdett az IT szektor megújuló energiákra való átállásáért.