Ha a gazdaság és az infrastruktúrák átalakítása nem történik meg, a késlekedés pluszköltségekkel fog járni mind az állampolgárok pénztárcájára, mind a vállalkozások büdzséjére nézve, figyelmeztették szakértők az új londoni kabinetet.
A késlekedéssel a brit gazdaság annak kockázatát is magával hordozza, hogy kimarad a fellendülő alternatív energia-üzletekből.
A szigetországnak nemcsak az üvegházgáz-kibocsátás 80 százalékos mérséklésének kényszerével kell szembenéznie (2050-ig), hanem olyan szélsőséges időjárási körülményekkel, amit az erősödő szelek, óceán felől érkező viharok, a magasodó tengerszint és a medrükből kiáradó folyók jelentenek. Ezek a természeti katasztrófák nincsenek beépítve a hatóságok földhasználati alapelveibe és az infrastruktúrák létesítésének módszerébe. A vészhelyzet esetén előálló mentési, kárelhárítási stratégiák sincsenek kidolgozva. A víz- és áramhasználat fenntarthatóbb módozatait ugyancsak széles körben kellene elterjeszteni.
A brit átlaghőmérséklet máris egy Celsius fokkal magasabb, mint az 1970-es években mért értékek. A szélsőséges időjárásból eredő károk évente 2,33 milliárd dollár költséget jelentenek a biztosítóknak. Szinte az összes szektorban működő vállalatnak szüksége van a klímakockázatok értékelésére és feltüntetésére a vállalati jelentéseikben. Szakértők azt is szorgalmazták, hogy az üzleti titkot nem sértő információkat osszák meg egymás között a gazdasági szereplők, hogy közösen, együttműködve készülhessenek fel a klímaváltozásra és együttes erővel eszközölhessenek költségcsökkentéseket.