Legyenek betiltva a nehézfémek!

A Sony Ericsson közérdekeket képviselő szervezetek szövetségével és globális technológiai márkákkal fogott össze annak érdekében, hogy az Európai Parlament 2015-től betiltsa a mérgező anyagok felhasználását a szórakoztató elektronikai termékekben.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Sony Ericsson együttműködik az Acerrel, a Dell-lel, a Hewlett-Packarddal és közérdekeket képviselő szervezetekkel - a ChemSec-kel, a Clean Production Actionnel és az Európai Környezetvédelmi Hivatallal - annak érdekében, hogy az Európai Unió szigorítsa a veszélyes anyagok alkalmazásának korlátozásáról szóló irányelvét (Restriction of Hazardous Substances - RoHS).

Jelenleg az RoHS-irányelv egyes nehézfémek és a polibrómozott gyulladáskésleltető anyag (BFR) két fajtájának alkalmazását korlátozza. A Sony Ericsson a szövetség más tagjaival együtt azonban minden BFR összetevő és műanyag (PVC) alkatrész korlátozását sürgeti. Amikor a BFR-t és a PVC-t - nem megfelelő hulladékfeldolgozási módszerekkel - elégetik, a folyamat során veszélyes mérgező kémiai anyagok, halogénezett dioxinok keletkeznek. A Sony Ericsson úgy gondolja, hogy ezeket a BFR és PVC anyagokat minden elektromos és elektronikus termékből minél hamarabb ki kell vonni. A vállalat már az elmúlt 18 hónap során is olyan termékeket fejlesztett ki, amelyek nem tartalmazzák ezeket a veszélyes anyagokat, hiszen a helyettesítő anyagok elérhetőek, és használatukat nagyobb fennakadások nélkül is be lehetne vezetni a piacra.

Kötelesség

„A Sony Ericsson kötelességének tekinti, hogy teljesen kivonjon minden halogénezett gyulladáskésleltető összetevőt termékeiből. Mára szinte az összes brómozott gyulladáskésleltető anyag felhasználását sikeresen korlátoztuk - mondta Daniel Paska, a Sony Ericsson környezetvédelmi szakértője. - Úgy gondoljuk, az elektronikai iparág kötelessége, hogy minél előbb helyettesítő anyagokat találjanak a BFR és PVC összetevők pótlására. Fontos, hogy az uniós döntéshozóknak irányt mutassunk ebben az ügyben, ezért sürgetjük az RoHS-irányelv szigorítását."

 

 

A Sony Ericsson a szövetség más tagjaival együtt nyomást fog gyakorolni az uniós döntéshozókra, akik jelenleg a már létező RoHS-irányelv szigorításának kérdését tárgyalják. Céljuk eléréséhez számítanak az iparág más tagjainak támogatására.

Új telefonok

„A Sony Ericsson számára fontos, hogy olyan termékeket állítson elő, amelyek a lehető legjobb környezetvédelmi teljesítményt nyújtják az egész iparágban - mondta Mats Pellbäck Scharp, a Sony Ericsson vállalati fenntartható fejlődésért felelős vezetője. - Ezért is támogatjuk kiemelten a szigorú környezetvédelmi törvényeket. Emellett már korábban bevezettük a GreenHeartTM úttörő fejlesztésű telefonok egész sorozatát, amelyek fenntartható anyagokból és eszközökkel - többek közt újrahasznosított műanyagból, vízbázisú festékkel - készülnek és energiatakarékos töltővel rendelkeznek. A Sony Ericsson célja, hogy 2011-es portfóliójának többsége megfeleljen saját GreenHeartTM előírásainak.

A Sony Ericsson mára kivonta termékeiből a PVC technológián alapuló anyagokat, és jelentősen visszaszorította a halogénezett gyulladáskésleltető összetevőket is. További információkért a GreenHeartTM termékekkel és a környezetvédelmi tevékenységünkkel kapcsolatban látogasson el a Sony Ericsson GreenHeartTM weboldalára vagy a Sony Ericsson GreenheartTM blogjára.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo