Első és második fogás körettel - ezt kínálja egy euróért (valamivel több mint háromszáz forintért) egy Milánóban nyílt étterem, ahol nem csak hajléktalanokat várnak.
Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
Egy euróért sehol máshol nem lehet megebédelni Olaszországban. A Milánó külvárosában megnyílt étteremben viszont kevesebb mint egy liter tej áráért lehet rendelni.
Így jótékonykodjunk okosan
Nem kell milliárdokat keresni ahhoz, hogy kimutassuk emberi oldalunkat és jótékonykodjunk. Egy kisvállalat is lehet gondoskodó, ráadásul a jótékonyság jó hatással van a morálra és a cég imázásra is. Adunk pár tippet, hogy csináljuk jól!
Első fogásnak például a milánói specialitásnak számító sáfrányos rizottót vagy paradicsomos tésztát, utána borjúszeletet vagy grillezett halat. A második fogáshoz zöldség is jár idény szerint.
A Ruben nevű étterem Ernesto Pellegrini ismert milánói vállalkozónak köszönhető. Pellegrini a hatvanas évek közepétől menzaszolgáltatással foglalkozik, tíz éven át a város labdarúgócsapatának, az Internek az elnöke volt.
A vendégek a helyi plébániákon keresztül jelentkezhetnek az étterembe. "Nem csak hajléktalanok számára nyitottam meg ezt az éttermet. Hozzánk kispénzű nyugdíjasok, elvált szülők és betegek rokonai is jöhetnek, akiknek az egészségügyi kiadások mellett nem futja étteremre" - hangoztatta Ernesto Pellegrini.
Hozzátette: a jelképes egyeurós hozzájárulást azért tartotta szükségesnek, hogy a vendégek méltóságát megőrizzék.
Az egyszerre ötszáz vendéget befogadó étterem Rubenről, egy Milánóban ismert hajléktalanról kapta a nevét, aki az ötvenes években egy külvárosi kunyhóban halt meg.
Világot látni a hajléktalanok szemével
Prága rejtett oldalát mutogatják a turistáknak hajléktalan idegenvezetők cseh egyetemisták kezdeményezésére. A 2012-ben útjára indított szociális projektet később a városi tanács is felkarolta, és támogatja. Amennyiben külföldi turistákat kell kalauzolni, a Pragulic a diákok köréből önkéntes ingyenes tolmácsokat biztosít a hajléktalanoknak. Itt olvashat erről részletesebben. 2013 őszén hasonló kezdeményezés indult el Barcelonában is. A munka kiemelkedési lehetőséget nyújt a részt vevő hontalan embereknek.