Hetven kilométeres kerítés épülhet a dán-német határon, miután utolsó engedélyezőként a dán környezetvédelmi hatóság is zöld utat adott a projektnek. A kerítés várhatóan 2019 elejére el is készül. A határzárat Koppenhága azonban nem az emberi, hanem az állati bevándorlók feltartóztatására használná: az afrikai sertéspestist hordozó vaddisznókat tartaná vissza az új vasfüggöny.
A kerítésnek azonban nem sok értelme lesz: a vaddisznók ugyanis kiváló úszók, így folyami, vagy tengeri úton bármikor megkerülhetik a kerítést. Arról már nem is beszélve, hogy a sertéspestis (ami egyébként Németországban máig nem ütötte fel a fejét) terjedéséhez egyáltalán nincs szükség vándorló vaddisznókra. A betegség ugyanis kiválóan terjed élelmiszermaradványokkal is Csehországban például arra szólították fel a sofőröket, hogy semmiképpen ne hagyjanak élelmiszermaradékot olyan helyeken ahol vaddisznók is hozzáférhetnek.
(Magyarországon tavasszal jelent meg a veszélyes kórokozó.)
A sertéspestis ugyanakkor komoly kockázatot jelent a dán mezőgazdaságnak, amelynek a sertéstenyésztés és húsfeldolgozás az egyik legfontosabb ágazata és ha az országban mégis megjelenne a betegség, minden nem EU-ország irányába irányuló exportot le kellene állítani.