A szervezet vezetője, Michel Jarraud szerint különösen nagy aggodalomra ad okot, hogy idén a hőséget nagy kiterjedésű vízfelületeken is érzékelték: az óceán tavaly rekordhőmérsékleteket döntött, jelentette a Reuters hírügynökség. Vagyis a felmelegedés már nemcsak a szárazföldi életünkben tombol. Persze ott sem elhanyagolható a krízis: Banglades, Anglia, Kína és Kalifornia viszik el a pálmát – vagy stílszerűen szólva: az elszáradt kórót –, ha aszályról van szó.
Megbízható hőmérsékleti mérésekkel 1850 óta rendelkezik az emberiség. A klímapolitikusok Peruban hangsúlyozták, hogy az új adatok alátámasztják a sürgős cselekvés égető szükségességét.
A globális átlaghőmérséklet 2014 január és október között 0,57 Celsius-fokot emelkedett, míg 1961 és 1990 között ez 14 Celsius volt.
Ugyancsak tavalyi adat, hogy az északi-sarkköri Jeges-tenger jégtakarójának időszakos olvadása a hatodik helyezést érte el a rekordmennyiségű csökkenést mutató évek sorában. Már a következő évtizedekben elérkezhetnek azok a nyarak, amikor a sarkkör teljességgel hajózható lesz, mert a jégtakaró e hónapokra eltűnik.
Furcsa módon a Déli-sarkkör jégtakarója ugyancsak rekordértékkel nőtt, amit a változó szélirányoknak tudnak be a szakemberek. Jó hír továbbá, hogy idén november közepéig csak 72 trópusi vihar tombolt – ezek a felmelegedett tengerekből szerzik energiájukat –, míg a „hosszú távú átlag” évente 89.