Újabb egymilliárd forint talált gazdát

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv révén összesen több mint 1 milliárd forint támogatásban részesül két újabb kiemelt projekt: egy, amely a hajléktalanok és egy másik, amely a hátrányos helyzetű gyermekek integrációjának javítását, esélyegyenlőségének megteremtését célozza.

A hajléktalan emberek és a rászoruló kisgyermekek a társadalom azon rétegéhez tartoznak, amelynek segítségre van szüksége az újrainduláshoz, illetve az életkezdéshez. Képzésük és munkához segítésük, integrációjuk és felzárkóztatásuk a magyar fejlesztési stratégia fontos eleme - áll a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. Az Ügynökség e célkitűzésekkel összhangban részesítette összesen több mint 1 milliárd forintos támogatásban az alábbi két projektet. (Ötmilliárd forintnál is többet fordíthat az idén és jövőre a hátrányos helyzetűek foglalkoztatására, képzésére az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ.)

A Hajléktalanokért Közalapítvány az Összefogás a Budapesti Lakástalanokért és Hajléktalan Emberekért Közalapítvánnyal partnerségben 345 millió forint európai uniós fejlesztési pénzt nyert el a hajléktalan emberek társadalmi integrációját segítő TÁMOP-5.3.2. pályázat keretében. A projekt célja a hajléktalanok társadalmi és munkaerő-piaci integrációjának szakmai és módszertani megalapozása. A támogatásból az integrációt segítő konkrét megoldásoknak megfelelő szervezetfejlesztés, a hajléktalanok helyzetét javító javaslatok valósulhatnak meg, valamint szakmai és társadalmi hálózatok épülhetnek ki. A projektgazda Hajléktalan Közalapítvány tizenhat éves szakmai múltja, a területen szerzet tapasztalatai és magas színvonalú tevékenysége az NFÜ szerint biztosítja, hogy a megvalósuló fejlesztés kézzelfogható változásokat hozzon.

A társadalmi kohézió és a gazdasági fejlődés szempontjából szintén fontos réteg, a hátrányos helyzetű kisgyermekek felzárkózását célzó gyerekesély program országos kiterjesztését az NFÜ 688,6 millió forint európai uniós forrással támogatja a TÁMOP-5.2.1. pályázat keretében. A gyermek-esélyegyenlőségi program gazdája a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet, partnerségben a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaságtudományi Intézet Gyermekprogram Irodájával. A projekt megalapozza a 0-7 éves gyerekek integrációjának és esélyegyenlőségének növelésére nyújtott korszerű szolgáltatásokat és kistérségi programokat. A fejlesztés keretei között létrejön a témával kapcsolatos tudásbázis, kidolgozzák a Biztos Kezdet és a kistérségi, összetett modellprogramokat, valamint más kapcsolódó szolgáltatások tervezésére, megvalósítására, értékelésére, fenntarthatóságára és módszertani támogatására szolgáló eszközöket, képzési csomagokat hoznak létre. A kiemelt projekt megerősíti a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet szakmai tevékenységét, szorosabbá fűzi a gyermekvédelmi feladatokat ellátó intézmények, önkormányzatok és civil szervezetek szakmai kapcsolatait, valamint elősegíti a társadalmi szemléletváltást. 

Véleményvezér

Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.
Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban

Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban 

Hová tűnik az adófizetők rengeteg pénze?
Utolsó helyen állunk az unióban a nyaralni tudók számában

Utolsó helyen állunk az unióban a nyaralni tudók számában 

Meddig süllyed még a magyarok életszínvonala?
Rettegnek a fideszes polgármesterek

Rettegnek a fideszes polgármesterek 

Fideszes polgármesternek együtt szerepelni egy ellenzékivel egy fotón, skandallum.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo