Lesz-e idén „Telephelyfejlesztés"fontos kérdés, hiszen egy sikerpályázatról beszélünk, ami munkahelyek százait teremti. Fontos kérdés hiszen, erre fel kell készülni (tender dokumentációval... stb). Az 50 százalékos előleglehívási lehetőség hatatására a pályázati kedv is várhatóan nőne.
Naponta érdeklődnek a vállalkozók az energetikai pályázatok ügyét illetően, 160 milliárd forintnyi „mézesmadzag" lett elhúzva az orruk előtt, de a pályázatok még mindig sehol,pedig az alternatív energiákra való átállás olyan „igazi európai szlogen". Aztán sehol, semmi! Tehát meddig érdemes még halogatni? Sportnyelven szólva, kezdjünk meg egy hosszú hajrát, hogy elmondhassuk rajtunk nem múlott!
Sokadszor hozom szóba, a sokak által megcsodált „településlistát", amin vannak, akik nevetnek, és akad olyan is, aki csak legyint rá. Nem életszerű, nem korrekt, nem szolgálja a magyar vállalkozások érdekeit. A mikro vállalkozások megcsúfolása! Konkrétabban: Egy 2000 fős kistelepülés, 6 fővel rendelkező lakatos üzeme miért nem pályázhat egyenlő feltételekkel szinte egész esztendőben úgy, ahogy ezt egy nagyvárosban működő kollegája teheti? Kérem, tüntessük el, hogy végre az 5000 fő alatti mikro vállalkozó is teljes értékű pályázónak, teljes értékű magyar vállalkozónak érezhesse magát! (Miért jár jobban egy vállalkozás, ha az ún. konvergencia régióban működik, mintha a Közép - magyarországi régióban?)
Jelenleg a 24-ik órában vagyunk, de még közel sem a célegyenesben! A vállalkozók várják a lehetőségeket, pályázni akarnak, de NAGYON! (A Start Zrt. pályázati tanácsadók részére rendezett szakmai napján elhangzott, hogy az eddigi eredmények alapján a vállalkozások rendelkezésére álló mintegy 900 milliárd forint értékű uniós forrás teljes összege felhasználásra kerül.)
Ferenczy Károly
értékesítési igazgató
Brüsszel Center