Zombikkal ijesztget az Uber-sofőr

A Kínában is elterjedt Uber sajátos problémával küzd: adott esetben a taxit rendelő ijesztő arcú vezető képét látja a visszaigazolásban. Rémületében lemondja a rendelést, de ezért fizetnie kell, a pénzt a „rém” teszi el...

 

A kínai városokban Uber-taxit hívó interneten nem csak a kocsi típusát, rendszámát kapja meg, amikor visszaigazolják a rendelést, hanem a vezető arcképét is.

Ezt használják fel „találékony” sofőrök, akik zombie jellegű fotókat töltenek fel, hogy elijesszék az ügyfelet, és fuvar nélkül keressenek valamit.

Kép: The Guardian

Ha valakit a telefonján megjelenő halálfejjel mégsem sikerül elriasztani, és nem mondja le rendelését, a csalók azt jelentik a központnak, hogy az utas ugyan beszállt kocsijukba, de rögtön ki is szállt – ebben az esetben is inkasszálhatják a lemondási díjat.

Az Uber a panaszokra közölte, hogy nem fogja eltűrni ezeket a durva csalásokat. A károsultaknak visszafizetik a pénzt, a képekkel való manipulálást pedig megakadályozzák, rendszerük összehasonlítja sofőrjeiknek a megrendelőkhöz továbbított fotóját azzal, ami a központi nyilvántartásban szerepel.

(Forrás: Guardian)

Itt is kevesebbet keresnek a nők
Világátlagban a nők 32 százalékkal keresnek kevesebbet a férfiaknál, míg Észak-Amerikában 28, Európában pedig 25 százalékkal. Az Uber tevékenysége megmutatta e különbség egyik fontos okát a sok közül.

Véleményvezér

Lábon lőtte magát Rogán kommunikációs stábja

Lábon lőtte magát Rogán kommunikációs stábja 

Okosabbak maradtak volna, ha csendben maradnak.
Kihalt vasútállomást talált Hadházy Ákos

Kihalt vasútállomást talált Hadházy Ákos 

Kísértetvasútállomás Csisztapusztán.
Az ukránok újra bevetették csodafegyverüket

Az ukránok újra bevetették csodafegyverüket 

Immár sehol nincsenek biztonságban az orosz katonák és hadi eszközök.
Magyartól rettegnek az oroszok

Magyartól rettegnek az oroszok 

A magyar név megint szép lesz, legalábbis Ukrajnában már az.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo