Viharos az idő? Így védekezhetünk a károk ellen

Betört ablakok, kidőlt fák, levert cserepek - a szélsőséges időjárás komoly károkat okozhat otthonunkban. Ezek rengeteg kellemetlenséget és fejtörést jelenthetnek, ha nem vagyunk kellőképpen felkészülve rájuk. Szerencsére ma már az időjárás-előrejelzések a komolyabb veszélyeket elég pontosan képesek megjósolni, ezért kevés esetben érhet minket váratlanul egy hatalmas vihar.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Előfordulhat viszont, hogy bármilyen óvintézkedést is teszünk, nem tudjuk elkerülni a bajt! Ilyenkor egy jól megválasztott lakásbiztosítás megbízható megoldást jelenthet a kellemetlen lakáskárok ellen!

Lakásbiztosítás a természeti károk ellen

A lakásbiztosítások a természeti károk esetén is fedezetet biztosítanak az ingatlan és az ingóságok számára. Egy optimális fedezetekkel rendelkező lakásbiztosítás például villámcsapás, szélvihar, felhőszakadás, földrengés, árvíz, hónyomás vagy földcsuszamlás esetén is megtérítheti a károkat. 

Fontos azonban tisztában lenni azzal, hogy a szerződésben konkrétan milyen káresemények szerepelnek, mivel nem minden természeti csapás okozta károkat fedez a biztosítás. A ház állapotát is figyelembe kell venni, mert bizonyos esetekben - pl. ha a tető állapota nem megfelelő - a biztosító nem köteles megtéríteni a kárt.

Ha már megtörtént a baj…

Sajnos a természeti események ellen nagyon nehéz védekezni. Persze, ha bizonyos apróságokra odafigyelünk, akkor csökkenthetjük a károk esélyét. Például a vihar előtt a szabadban lévő ingóságokat mindig tegyük biztonságos fedett helyre, mindenképp csukjuk be az ablakokat, hogy elkerüljük a beázást vagy az ablaktörést, és hozzuk ki az érzékeny elektromos eszközöket, nehogy túlfeszültség miatt tönkremenjenek. 

Amennyiben viszont megtörtént a baj, minél előbb be kell jelenteni a kárt a biztosítónak - legkésőbb 48 óra elteltével! Általában egy kárszakértői szemle alapján állapítják meg a kártérítés mértékét, ez előtt lehetőleg ne mozdítsunk el semmit, de legalább mindenképp készítsünk fotókat a vihar okozta helyzetről.

A természeti károk esetén érdemes tudni, hogy a jogosultság megítéléséhez sokszor az Országos Meteorológiai Szolgálat hivatalos jelentésére, a rögzített adatokra is szükség lehet.

 

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo