Tajvani titkok Pápán

Bár a Pápai Hús új tajvani tulajdonosának az üzleti stratégiáját és szándékait egyelőre még homály fedi, a konkurencia mégis örül a felszámolástól csődeljárásig bukdácsoló versenytárssal kapcsolatos fejleményeknek. Na de miért is?

Földbe áll a magyar gazdaság? Okozhat földrengést az amerikai elnökválasztás? Mire lesz elég a kormány akcióterve?
Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a közgazdász-szociológustól!

2024. október 31. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: MTI Fotó: Nagy Lajos

Sokáig tartotta magát a pletyka, hogy a Bakony Hús Kft.-től megváló felcsúti milliárdos, Mészáros Lőrinc veheti meg a pápai húsgyárat. Még július 11-én is erről cikkezett az egyik napilap, amikor a Nemzeti Reorganizációs Kft. közzétette: a sokadik próbálkozás után végre eredményes lett a Pápai Hús csoport cégei (Pápai Hús Élelmiszer-feldolgozó és Értékesítő Kft., Pápai Vagyonhasznosító Kft., Pápa-Ser Kft.) vagyonának értékesítésére kiírt pályázat.

Az eljárásra két ajánlat érkezett: ezek közül az egyiket érvénytelennek nyilvánították, mert a 200 millió forintot kínáló pályázó nem igazolta az ajánlati biztosítékon felül fennmaradó nettó vételi ajánlata szerinti fedezet rendelkezésre állását, a másik pályázó érvényes ajánlatát viszont a felszámoló elfogadta. A nyertes – az 1,134 milliárd forintos ajánlatával – a Tano Commerce Kft. lett. A cég Liu Chi-Jen érdekeltségébe tartozik, akit Frank Liuként – a Franklin Templeton kiemelt ázsiai partnereként – ismernek az üzleti világban.

A tajvani hátterű társaság vállalta, hogy a vételárat a szerződéskötést követő harminc napon belül megfizeti és folytatja a Pápai Hús csoport tevékenységét. A vevő legalább 2018. december 31-ig fenntart 650 munkahelyet, vállalja továbbá a termelési volumen növelését, a nemzetközi értékesítési piacok visszaszerzését és bővítését, a technológiai fejlesztést, valamint a vertikális integráció fenntartását.

A Pápai Hús új tulajdonosának üzleti stratégiáját és szándékait egyelőre még homály fedi, így nem tudni, mihez fog kezdeni a húsüzem felújításra szoruló épületeivel, a lerobbant vágóhíddal és a hozzá tartozó sertéstelepekkel, az üzlethelyiségekkel, a 165 járműből álló gépkocsiparkkal, a mintegy 800 mezőgazdasági és 1600 húsipari géppel, a több mint négyezer tenyészállattal, a raktáron lévő árukészlettel, valamint a márkanevekkel és a védjegyekkel. Hogy határozott elképzelése van Frank Liunak, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy már a múlt évben is próbálta megkaparintani a húsipari vállalatot. A pápai önkormányzat képviselő-testületi jegyzőkönyve szerint cége akkor mindössze egy eurót ajánlott a húsüzemért.

További részletek a Piac&Profit következő számában olvashatók!

Szerző:

Gyüre József

Jó kapcsolatai hozhatták ide a Pápai hús tajvani vevőjét
Egy Brit Virgin-szigeteken bejegyzett társaság tajvani tulajdonosához került a hányattatott sorsú pápai húsipari cégcsoport az értékesítésére kiírt pályázaton. Utánajártunk, ki a tulajdonos és mi csábíthatta ide.

Véleményvezér

Összeomlott a kubai gazdaság

Összeomlott a kubai gazdaság 

Fidel Castro öröksége a csőd.
Kitalálja, a Lehel Csarnokban vagy New Yorkban olcsóbb a gyümölcs?

Kitalálja, a Lehel Csarnokban vagy New Yorkban olcsóbb a gyümölcs? 

Megéri gyümölcsért is Amerikába menni. 
Váratlan támadást kapott Orbán Viktor egy nem várt helyről

Váratlan támadást kapott Orbán Viktor egy nem várt helyről 

Németország bekeményíthet Putyinnal szemben.
Döbbenet a piacon, a lengyel export lehagyta az oroszt

Döbbenet a piacon, a lengyel export lehagyta az oroszt 

Volna mit tanulnunk a lengyelektől.
Döbbenet, Romániába költözik a magyar ipar egyik zászlóshajója

Döbbenet, Romániába költözik a magyar ipar egyik zászlóshajója 

Egy szomorú pillanata a magyar gazdaságtörténelemnek.
Az még rendben, hogy a bizalomlistán az utolsó helyre került a magyar egészségügy, de ennyire

Az még rendben, hogy a bizalomlistán az utolsó helyre került a magyar egészségügy, de ennyire 

A magyarok több mint háromnegyede nem bízik az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo