Az Electrosub 30 szponzor – amelyek között számos multinacionális cég és magyar vállalkozás egyaránt szerepelt –, továbbá 7 meghatározó szakmai szervezet és 7 szakmédia támogatását élvezte.
Az esemény felett Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter vállalt fővédnökséget.
AZ Electrosubon összesen 89 kiállító vett részt, a kiállítók 62 standon 827m2-en mutatkoztak be. A konferencián 52 előadás hangzott el, számos hazai és külföldi előadó tolmácsolásában. A konferencia érdekessége volt, hogy nem egy meghatározott téma köré épült, hanem különböző témacsoportok láncolataként áll össze. Az előadások 2 szekcióban, párhuzamosan zajlottak.
A rendezvényt a 3 nap alatt 1152 fő tekintette meg, a konferenciára összesen 186-an regisztráltak. Az Electrosub kísérő eseménye a forrasztási verseny volt, ami Magyarországon most először került megrendezésre az elektronikai ipar rangos nemzetközi szervezete, az IPC szervezésben, a Microsolder kft. közreműködésével. A versenyen 50 profi és 17 diák mérte össze tudását.
A diák verseny nyertesei
1. Tóth Máté, Műszaki Szakközépiskola, Komarno 2. Márki Bence, Pálfy Vízügyi Szakgimnázium, Szolnok 3. Cumin Gilles, Lágymányosi Bárdos Lajos Általános Iskola
A 3. helyezett teljesen amatőr, 8. osztályos fiú! Őt nem az iskola nevezte, csak kijött a kiállításra, érdeklődésből, és elindult a versenyen.
A profi verseny nyertesei:
1. Bidlek István, Elektromont Kft. 2. Bacsóné Papp Anikó, National Instruments Hungary Kft. 3. Ádám István, Eurocircuits Kft.
Az első helyezett 300 eurót nyert, és indulási jogot az IPC kézi forrasztási világbajnokságára, amely a müncheni Productronica kiállításon lesz november 17-én. Az IPC az utazást és 2 éjszakára a szállást is fizeti.
Az 1. helyezett munkáltatója, az Elektromont Kft. ezen kívül a elnyerte a Microsolder Kft. különdíját: 300.000 Ft engedményt valamely IPC trénerképző, vagy alkalmazástechnikai szakember-képző tanfolyam árából.
Az Electrosub egy szakmai pályázat „Az év szakmai koordinátora" díj átadásának helyszínéül is szolgált. A pályázatot hagyományteremtő szándékkal a D&Társa Bt. írta ki és hirdette meg.
Az Év ESD Koordinátora pályázat célja, hogy a magyar elektronikai területen érintett cégek koordinátorai bemutathassák, munkájukkal milyen módon járultak hozzá cégük versenyképességének növeléséhez. A zsűri számos pályázati anyagot értékelt, a szakmai bíráló bizottság döntése alapján Az Év ESD Koordinátora díjat Sike Gábor vehette át.
A kiállítók, látogatók elsődleges visszajelzései pozitívak, arra a kérdésre, hogy szeretnének-e folytatást és részt vennének-e újra hasonló eseményen, szinte kizárólag igennel feleltek, ami igazolja a kezdeményezés létjogosultságát. A szervezőbizottság folytatja munkáját, a koncepciót mindenkor kiállítóink, látogatóink, támogatóink és partnereink igényei szerint szeretnénk formálni. Középtávú célunk, hogy az Electrosubot nemzetközileg is jegyzett, regionális jelentőségű eseménnyé fejlesszük, és a fórummal is támogassuk a Magyarországon működő elektronikai ipar fejlesztését, és piaci pozíciójának megerősítését.