Egyszer használatos műanyagok lecserélése
Ugyancsak február elsejéig lehet jelentkezni az előminősítésre az egyszer használatos műanyagok kivezetésének támogatásához. A vállalkozások többek között új eszközök, gépek megvásárlásához, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakításához kaphatnak támogatást. A pályázatra legalább 3 fős, 1 lezárt üzleti évvel rendelkező vállalkozások jelentkezhetnek, amelyeknek 2019. évi árbevétele meghaladja a 30 millió forintot. A feltételesen visszatérítendő támogatás összege 20-400 millió forint. Az előminősítési folyamatban való részvételüket a cégek még ma itt jelezhetik.
Új kockázatkezelési rendszer
Mától lehet csatlakozni az új kockázatkezelési rendszerhez. A biztosítás és a támogatás elemeit ötvöző új eszköz az időjárási káresemények kezelése mellett a mezőgazdasági termelőnek nem felróható olyan kockázatokból fakadó jövedelemcsökkenés enyhítésére nyújthat segítséget, mint például az állat- és növénybetegségek, a piaci árak csökkenése, jelentős értékesítési lehetőségek elvesztése, a devizaárfolyamok változása vagy éppen a termelés során felmerülő költségek növekedése. Az elektronikusan benyújtott csatlakozási kérelmeket február 28-ig fogadja a Magyar Államkincstár. További részleteket ebben a cikkünkben talál.
Az iparűzési adó csökkentése
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal már közzétette azt a nyilatkozatot, amelynek kitöltésével a kkv-k élhetnek az iparűzési adójuk csökkentésével. Az elektronikusan benyújtandó dokumentumot február 25-ig kell feltölteni az adóhivatalhoz. Részletek itt.
Pályázat élelmiszeripari vállalatoknak
Február 15-től pályázhatnak, összesen 5 milliárd forintra. A beruházásaik támogatására akár 500 millió forint vissza nem térintendő támogatás is szerezhető. A Ginop kiírásán a közepes méretű vállalkozások fejlesztései kaphatnak támogatást, a cégek modern gépeket vásárolhatnak, bővíthetik telephelyüket és képezhetik munkavállalóikat. A megítélt összeg 30 millió és 500 millió forint között lehet cégenként. További részletek itt.
És támogatás építőipari cégeknek
Szintén február 15-től nyílik meg 10 milliárd forintos kerettel az Építő-5 program. A programban magyarországi székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást, amelynek mértéke a mikro vállalkozásoknál legalább 8 millió, legfeljebb pedig 50 millió forint lehet, míg a kkv-knál az elérhető támogatás 25 millió és 400 millió forint között mozog. A részletes információk itt olvashatók.
Új szabályok a nemzetközi adózásban
A határon átnyúló adóelkerülés ellen február elsején debütálnak a nemzetközi adózás legújabb szabályai, amelyek előírják a határon átnyúló agresszív adótervezési struktúrák kötelező jelentését az adóhivatalnak. Cél a nemzetközi adóelkerülés kiskapuinak bezárása. Részletek >>>