Öt hirdetési módszer, amit jobb, ha elkerülünk a Facebook-on

A Facebook hirdetésekkel nagyon hatékonyan lehet adatbázist építeni, a weboldal forgalmát növelni, eseményt reklámozni, rajongót gyűjteni, de vannak megoldások, amik többet ártanak, mint használnak, ezért jobb őket elkerülni.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: Pixabay

Még mindig a Facebook a legnépszerűbb hirdetési felület a cégek között, ám az állandóan bővülő és változó hirdetési rendszerek komoly kihívás elé állítják a cégvezetőket, akik saját maguk kezelik a közösségi oldalon indított kampányaikat. A szerteágazó módszerek közül nem midnegyik alkalmas minden esetben egy-egy vállalatnak. „Van öt olyan hirdetési mód, amiknek jobb ha kerüljük a használatát” – írta Lévai Richárd közösségi marketing szakértő legfrissebb blogbejegyzésében.

1. Ne használjuk az “Oldal hirdetése” (Promote Page) funkciót!

Ez a borító fotót és a névjegy szöveget jeleníti meg, ráadásul kevesebb célzási lehetőségünk van és nem tudjuk kiválasztani, hogy kattintás után hova jusson a felhasználó. Helyette használjuk a hirdetés létrehozóban a Page Like (rajongó gyűjtő) hirdetést! Töltsünk fel ide képet, vagy válasszunk egyet a Facebook galériájából, adjuk meg, hol jelenjen meg a hirdetés, kinek jelenjen meg, hova mutasson!

2. Ne használjuk az “Oldal reklámozása” (Promote website) hirdetést!

Bár itt már tudunk képet választani és az érkező oldalt is meg tudjuk adni, a célzási lehetőségek továbbra is korlátozottak, és azt sem tudjuk eldönteni, hogy hol jelenjen meg a hirdetés. Még fontosabb, hogy konverziós kódot sem tudunk használni. Helyette válasszuk a website click opciót a hirdetés létrehozóban!

Öt ok, amiért nem kapunk elég megosztást
Folyamatos kommunikációt folytatunk a közösségi oldalakon, de alacsony a rajongók aktivitása? Marketing szakértő segítségével összegyűjtöttünk öt tippet, hogy mi lehet ennek az oka..
3. Ne használjuk a “Bejegyzés kiemelése” (Boost post) hirdetést, ha…

…ha weboldalunkon akarunk konverziót mérni, akkor semmiképpen, hiszen itt nem tudunk konverziós pixelt megadni, vagyis nem fogjuk tudni, hogy mekkora hatása volt a vásárlásokra vagy a hírlevél feliratkozásokra a kiemelt bejegyzésnek. Használjuk helyette a Page post engagement funkciót, aminél beállíthatjuk többek között a konverziókövetést is.

4. Ne használjuk a “Bejegyzés kiemelést”, az “Oldal reklámozást” vagy az “Oldal hirdetést”, ha kattintásért licitálnánk!

Az egyszerűsített hirdetés létrehozókban csak megjelenés alapon lehet licitálni, ami nem rossz, mert a Facebook egyre ügyesebben licitál. Ugyanakkor nagyon sok helyzetben előnyösebb, ha azért fizetünk, ha kattint valaki, ebben az esetben csak a hirdetés kezelőt vagy a Power Editort érdemes választanunk.

5. Ne jelenítsünk meg mobilon hirdetést, ha…

…az érkező felületünk nincs rá felkészítve. Például ha a weboldalad nem jól működik mobilon, vagy ha a Facebook alkalmazásod nem mobil kompatibilis. Ha ilyenkor mobilon is megjelenik a hirdetésünk, akkor minden kattintásra költött pénzt kidobtunk az ablakon. Ellenőrizzük a weboldalt vagy az alkalmazást és ha nem működik jól mobilon, akkor a hirdetés kezelőben tiltsuk le a mobil megjelenést!

Így lehet hatékony az online térben
Jelentősen nőtt az online reklámra fordított pénzek mennyisége a válság éveiben, a tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy a vállalatok nem hatékonyan használják a virtuális teret. A háttérben még mindig a tudás hiánya áll, ugyanakkor egyre több vállalkozó kezdi megérteni, mit nyújthat cégének az online világ.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo