Az MNB az eljárása elején feltárt adatbiztonsági problémák miatt – ügyfélvédelmi okokból – már az eljárás során szükségesnek tartotta ideiglenes intézkedésként azonnali hatállyal felszólítani a Random Capitalt, hogy szervezetén belül csak a munkakörük alapján arra illetékeseknek tegye lehetővé az információkhoz való hozzáférést.
Az MNB ezzel a döntéssel kívánta megelőzni a befektetési szolgáltató társaságnál a belső, az üzletvitel során keletkező információval való visszaélés lehetőségét, illetve azt, hogy emiatt az ügyfelek befektetései, pénzeszközei vagy az ezekkel kapcsolatos jogaik esetlegesen sérelmet szenvedjenek.
A most zárult jegybanki vizsgálat – a belső információs jogosultságokat érintő hiányosságok mellett – a Random Capital tevékenysége kapcsán megállapította többek között, hogy a piaci visszaélések szűrési mechanizmusa, a tranzakciók sztornózási gyakorlata, a befektetési hitelezési és kölcsönzési tevékenysége, a szerződéskötési gyakorlata, valamint egyes nyilvántartási rendszerei nem feleltek meg teljeskörűen a jogszabályi elvárásoknak.
Mindezek nyomán az MNB ma közzétett határozatában felszólította és figyelmeztette a társaságot, hogy a feltárt hiányosságokat szüntesse meg, és a felügyeleti intézkedések végrehajtásáról – az intézmény vezető testületei által is megtárgyalt és jóváhagyott – belső ellenőri jelentés megküldésével számoljon be a jegybanknak.
A vizsgálat megállapításai alapján a jegybank összesen 9,5 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Random Capitallal szemben. A bírságösszeg meghatározása során súlyosító körülménynek számított, hogy a pénzmosás megelőzési tevékenységet érintő egyes jogsértések huzamosabb ideje fennálltak. Enyhítő körülmény volt ugyanakkor a szolgáltató csekély piaci súlya és együttműködő magatartása, illetve a jogsértések kiküszöbölésére tett azonnali és tervezett intézkedései.