Miért jobb céget alapítani Angliában?

Az egyszerűbb adórendszer, a rugalmasabb ügyintézés, a vállalkozásbarát adóhatóságok, az alacsonyabb járulékok csábíthatják a magyar cégeket a ködös Albionba. Nem utolsó szempont azonban a biztonság sem.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Miért külföld? Érdemes a kockázatok csökkentésében gondolkodnia egy vállalkozónak. Egy magyar vállalkozó, aki itthon él, itthon szerzi a jövedelmét, nagyon ki van téve a magyar forint értékváltozásának. „Érdemes ezt a kitettséget csökkenteni, akár kicsiben is egyfajta tartalékot képezni külföldön” - mondta Mészáros Róbert, az Iconos Consulting képviseletében a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) és a Piac&Profit közös rendezvényén.

Érdemes körülnézni a ködös Albionban - Kép: SXC

A Cégépítés külföldön címmel, a Kkv Akadémia sorozat keretein belül megrendezett konferencián a szakember kiemelte, hogy ugyan külföldön sem leányregény az élet, az adóhatóságok ugyanis előszeretettel megnézik, hogy a külföldi tulajdonosú cégek valós tevékenységet végeznek-e. „Ha mást nem, akár egy asztalt érdemes betenni az irodába, hogy legalább a tevékenység látszata meglegyen már a cég bejegyzése előtt” – hangsúlyozta Mészáros Róbert.

„Ugyanakkor érdemes azt is figyelembe venni, hogy ha egyetlen területre koncentráljuk befektetéseinket, akkor mindig ki leszünk téve annak, hogy mindenünk elveszik, gondoljunk csak arra, aki mondjuk ingatlanba fektette minden vagyonát Fukusimában” – mondta a szakértő, aki szerint a magyar gazdasági-adózási környezet is sok vállalkozást arra sarkallhat, hogy külföldre telepítse tevékenysége egy részét, vagy egészét.

Angliai lehetőségek

Stabil jogi környezet, a nyelve világnyelve, Anglia a kapu a Brit Nemzetközösségi terjeszkedésnek – erre külön támogatást is kapnak a cégek -, egy cégalapítás két nap, nincs vagyongyarapodási vizsgálat, a hatóságok által követett elv: a nyereség útjába még az adók sem állhatnak. A vállalkozás nyereségének kilencven százaléka kivehető tiszta haszonként. „Ha egy szalvéta kéznél van, az is számlának minősül, de még az sem feltétlenül kell” – hangsúlyozta Mészáros. Havi 460 font alatt az alkalmazottat nem kell bejelenteni, ruhán élelmiszeren kívül minden, azonnal leírható, az egyéni vállalkozó évi 8600 font alatt adómentes, 1,3 millió font lehet a házipénztárban. Nincs kötelező adóév, de ha hat hónapot csúszik a vállalkozás, akkor a büntetés mértéke csak 100 font. Hat év után angol állampolgárság, útlevél igényelhető, ami akár személyes biztonságot is jelenthet, a gyerekek állami támogatást kapnak, stb.

A cégalapításhoz érdemes megszerezni az angol adórezidensi státuszt – azaz a székhelyünk, állandó lakcímünk Angliába helyezése, ehhez azonban nem szükséges ott élni, vagy akár a nyelvet beszélni, - egyszeri, egynapos kiutazással, néhány hét alatt elintézhető, így kihasználhatóak a két ország által nyújtott előnyök. Lehet társasági adót fizetni Magyarországon, de mondjuk járulékokat fizethetünk Angliában.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo