A jogszabály tervezete szerint, ha a növekedési adóhitelre jogosult cég nyilatkozatát követő két adóévben tárgyi eszköz beruházást és létszámnövelést valósít meg, akkor a növekedési adóhitelre jutó társasági adó még meg nem fizetett összegét a kedvezményezett beruházási érték 19 százalékával csökkentheti. Ez azonban nem lehet több mint a növekedési adóhitelre jutó adó még meg nem fizetett összegének 70 százaléka; illetve a kedvezményezett beruházási érték a korábban még használatba nem vett tárgyi eszköz bekerülési értéke, de legfeljebb a foglalkoztatottak átlagos állományi létszáma növekményének és 10 millió forint szorzatával csökkentheti. Olyan eszköz azonban nem vehető figyelembe, amelyre nem lehet terv szerinti értékcsökkenést elszámolni - hívta fel a figyelmet az Adó Online.
A kedvezményezett beruházási értékként érvényesített összeget elszámolt értékcsökkenési leírásnak kell tekinteni a társasági adóban. Az új munkahelyeket legalább 2 évig fenn kell tartani, ellenkező esetben a kedvezmény arányos része visszafizetendő – olvasható a javaslatban, amely még annyi korlátozást tesz, hogy a fenti kedvezmény nem jár az adózónak, ha a nyilatkozat adóévében a társasági adótörvény szerinti adókedvezményt vesz igénybe beruházása nyomán.
A jövő évi adótörvények tervezeteiről itt olvashat!
Megközelítőleg 18 ezer vállalat vehetné igénybe az összesen 21 milliárd forintnyi hitelt a növekedési adóhitelprogram keretében. Túlnyomórészt a kkv-szektor szereplői érintettek, de a legnagyobb hitelekhez az egymilliárd forint feletti árbevételű cégek juthatnak majd.