Az a számokat megnézve rögtön látszik, hogy a 2019-es évben összességében kevesebb pénz maradt a vállalkozásoknál, mint korábban, hiszen a társasági adókedvezmények 244,4 milliárd forintra rúgtak a 2018-as 265,6 milliárd forinttal szemben, ugyanakkor ahogy az az általunk készített grafikonon is látszik, ez a csökkenés egyáltalán nem kiugró mértékű.
Érdekesség, hogy a 2016-os jelentős ugrás magyarázata a sportcélú támogatások után kapott adókedvezmények háza táján keresendő, hiszen ekkor az előző évhez képest közel megduplázódott összeg. A sport TAO egyébként a tavalyi visszaesést is megúszta, hiszen míg összességében csökkent az adókedvezmények összege, addig az ilyen jogcímen érvényesített kedvezmény aránya tovább tudott nőni a mixben.
Több a kifejezetten kkv-kat célzó adókedvezmény
Kormányzati részről egyre inkább erősödik az az igény, hogy a magyar kis- és középvállalkozásokat megerősítsék, és ez ténylegesen megvalósulni látszik, hiszen néhány év alatt, csaknem duplájára, több 6 milliárd forintra emelkedett a „kis- és közepes vállalkozások adókedvezménye” névre keresztelt tétel. Itt 2018-hoz képest nem történt érdemi változás 2019-ben sem, hiszen tavaly 6,4 milliárd maradt a kkv-knál a korábbi 6,8 milliárd forinthoz képest.