Szerdán 12 órás sztrájk lesz a dél-koreai tulajdonú Hanon Systems Hungary Kft. székesfehérvári és pécsi telephelyén is, a dolgozók így adnak hangot elégedetlenségüknek; míg idén a munkáltató differenciáltan 4-4,5 százalékos béremelést adott, a munkavállalói érdekképviselet egységesen 10 százalékos béremelést kér – közölte a munkabeszüntetést szervező Vasas Szakszervezet kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott munkavállalók június 24-én a cég mindkét telephelyén azonos időben 12 órás sztrájkot tartanak. A reggeles műszakban 8-tól 14 óráig, a délutános műszakban dolgozók 14-től 20 óráig, az irodai dolgozók 9-től 15 óráig szüntetik be a munkát.
Felidézték, hogy a korábban mindkét telephelyen megtartott kétórás munkabeszüntetések nem érték el a kívánt eredményt: a vállalat nem mutatott érdemi hajlandóságot arra, hogy felülvizsgálja a 2026-ban végrehajtott, a dolgozók által alacsonynak tartott bérfejlesztést és tárgyalásokat kezdjen annak korrekciójáról. László Zoltán, a szakszervezet alelnöke az MTI-nek elmondta, hogy idén a Hanon Systems Hungary Kft. a cég székesfehérvári telephelyén dolgozók körében differenciáltan 4 százalékos, míg a pécsi telephelyen dolgozók körében szintén differenciáltan 4,5 százalékos béremelést hajtott végre.
Ezzel szemben a dolgozók egységesen 10 százalékos béremelést tartanak elfogadhatónak – jelentette ki a szakszervezet alelnöke, hozzátéve, hogy erről tudnak tárgyalni.