Az Ernst & Young „Az év üzletembere" fődíjat idén, Bodrogai Ferenc, a Forest Papír Kft. ügyvezető igazgatója vehette át. „A nyertes üzletember vállalkozását egy újszerű gondolat, üzleti ötlet ihlette. Ez annyira erős volt, s oly meggyőződéssel hitt elképzelésében, hogy feladta a biztos felsővezetői beosztását, és belevágott az álom megvalósításába. Munkája eredményeképpen ismert, hazai márkát épített fel és minőségi, újszerű terméket hozott létre. Innovatív hozzáállásának és folyamatos megújulni vágyásának köszönhető, hogy cége a multinacionális versenytársak mellett is stabil, növekvő vállalkozásként működik. A jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben stratégiai gondolkodását és előrelátását mi sem tükrözi jobban, mint a közel 30 százalékos árbevétel növekedés. Üzlet- és magánemberként is egyik elsődleges célja a hazai kis- és középvállalkozások fejlesztése, támogatása: ezt szem előtt tartva alapította meg a Magyar Termék Kht-t, és hívta életre a kiváló minőségű, magyar termékeket tanúsító védjegyet" - indokolta döntését a Független Bíráló Bizottság.
„Az év üzletembere" díjat korábban Gerendai Károly (2008), Jaksity György (2007), Bojár Gábor (2006), Demján Sándor (2005), Dr. Kürti Sándor (2004) és Dr. Csányi Sándor (2003) vehette át.
A pék és a merész újító
A „Példakép" különdíjat idén Tóth József Péter nyerte el. A Lipóti Pékség alapítója, és mai napig operatív irányítója, 1992-ben indította el vállalkozását, a kis Győr-Moson-Sopron megyei szülőfalujában, Lipóton, ahol azóta él, és 2006 óta már a falu polgármestereként is ténykedik. A franchise lánc országszerte 82 mintaboltból áll, csak a fővárosban harminckettő működik. A minőség alappillére a kézi, hagyományos kenyér és pékáru gyártás, amely tradicionális ízeket és különleges élményt nyújt. Sikerrel vette fel a versenyt a multinacionális áruházláncokkal, vállalkozása és márkája egyet jelent a hagyományok megőrzésével és az értékteremtéssel. Rengeteg időt, energiát és anyagi forrást fordít a vidéki kulturális és társadalmi élet fejlesztésére - szól az indoklás.
Matheidesz Réka, a „Merész újító", a WAMP (Wasárnapi Művész Piac) egyik alapítója, ügyvezetője, stratégiai vezetője. A WAMP létrehozásával újfajta együttműködési modellt kívánt Magyarországon meghonosítani, amelynek alapja a tervezők, a gazdasági szereplők és a nagyközönség közötti összefogás. A WAMP lehetőségeket teremt a tehetséges tervezőknek, hogy nemzetközi szinten is érvényesülhessenek. Hazánkban elsőként, sikerrel fogta össze ezt a szerteágazó területet, megmutatta, hogy a művészet egyszerre lehet az üzleti és a társadalmi-kulturális értékteremtés eszköze.
Nyolc országot hálóz be a NetPincér
A „Jövő ígérete", Perger Péter a 90-es évek végén egy népszerű, felhasználóbarát internetes vállalkozást szeretett volna elindítani társával. Az ötletelés eredménye a NetPincér.hu lett, egy világszerte egyedülálló internetes ételrendelési oldal, amely a házhoz szállító éttermek kínálatát fogja össze. A siker ellenére nem fordított hátat eredeti szakmájának sem, ma is Perger Péter tartja kézben a NetPincér informatikai rendszerterveinek elkészítését. A hazai online vállalkozások, illetve általában a kis- és közepes vállalatok nagy részét megelőzve már 2004-ben megkezdte a NetPincér regionális kiterjesztését, s jelenleg 8 országban üzemelteti az ételrendelési gyűjtőportálját.