Így lesz hasznos a jövő hetünk!

Az, hogy valaki keményen dolgozik, sajnos nem minden esetben jelenti azt, hogy produktívan is tölti az idejét. Ha ugyanis tervezgetésre fecséreljük az időnket, vagy össze-vissza kapkodunk a tennivalók között, nemigen haladunk majd a dolgunkkal.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Tartsd kézben az időbeosztásodat! - Kép: Pixabay

Az idő mára talán a legfontosabb és a legszűkebben rendelkezésre álló erőforrássá vált a gazdaságban, így nem érdemes úgy tennünk, mintha korlátlanul rendelkezésünkre állna, hiszen a nap nem lesz több huszonnégy óránál, és a teljesítőképességünk határai sem válnak végtelenné. Ezért adunk most öt tippet, hogy a jövő héten ön márt a lehető legproduktívabb lehessen!

Ne agyaljunk, csináljuk!

Készítsünk menetrendet a hétre – és ne változtassunk rajta! Ha túl gyakran állunk neki tervezgetni a heti beosztásunkat, azzal nem javítjuk a hatékonyságunkat, hanem éppen hogy rontjuk. Ezért ne agyaljunk rajta, hanem kezdjük el és csináljuk! Ne tologassuk a „nemszeretem” feladatokat, hiszen azok nem tűnnek el egyik pillanatról a másikra, és pont olyankor válnak sürgetővé, amikor majd amúgy is szorít minket az idő.

Tényleg szükséges az a megbeszélés?

Hihetetlen mennyiségű időt töltünk el meetingeken, tárgyalásokon, megbeszéléseken. Ezért tegyük fel magunknak a kérdést, hogy valóban szükséges-e részt vennünk ezeken. Készítsünk egy táblázatot, hogy milyen feladatokat végezhetnénk el egy-egy meeting alatt és látni fogjuk, hogy mennyi hasznos munkaóránk megy el - sokszor feleslegesen.

Nem.

Ez az a szó, amely megkülönböztet egy sikeres embert egy nagyon sikeres embertől: az utóbbi ugyanis ki tudja mondani. nem vállalhatunk el minden feladatot, felkérést, nem lehetünk egyszerre két-három helyen, nem érdemes össze-vissza kapkodni a feladatok között. Csak azt vállaljuk amit teljesíteni is tudunk, de azt teljesítsük jól és pontosan – és tanuljunk meg nemet mondani.

Előre a kreativitással!
Általában a munkanap a rutinfeladatokkal kezdődik és folyamatosan toljuk magunk előtt a legnehezebb munkákat. Pedig a sok rutinfeladat csak feléli az energiáit és koncentrálóképességét. Egy órával munkakezdés után már sokkal kevesebb feladatot vagyunk csak képesek elvégezni, mint rögtön a rajtkor. Minden egyes döntés fárasztja az agyat. Ahhoz, hogy eredményesebb legyen, fordítsa meg a folyamatot. A reggeli ébredés után már igyekezzen listát készíteni feladatairól, a legkreatívabbakat, legnehezebbeket vegye előre ésfokozatosan haladjon az egyre könnyebb teendők felé.
Hagyjunk fel a perfekcionizmussal

Ha a tökéletességre törekszünk a munkánk során, akkor valószínűleg nem fogjuk produktívan tölteni a hetünket. Minél tökéletesebben – a vártnál jobban – akarunk ugyanis teljesíteni egy feladatot, vagy megrendelést, annál több időt fogunk eltölteni vele és elmaradunk a többi tennivalónkkal, amivel így többet veszíthetünk, mint amennyit azon az egy feladaton nyerünk. Ráadásul, ha egyszer valamit magasan az elvárások felett teljesítünk, akkor a következő alkalommal már a korábbi csúcsteljesítményünk lesz a minimum elvárás.

Senki feje nem káptalan

Senki sem tud mindent a fejében tartani, aki csak a memóriájára hagyatkozik azt éppen a legrosszabbkor fogja cserbenhagyni. (Persze lehet edzeni az agyat!) Ezért mindent írjunk le! Ráadásul már nem kell a régimódi jegyzetfüzetet sem használnunk, mikor olyan alkalmazások állnak a rendelkezésünkre, mint az Evernote, Any.do, vagy a Wunderlist. Ezeknek az applikációknak a segítségével hatékonyan és gyorsan megtervezhetjük a napunkat, vagy a hetünket. ne féljünk alkalmazni az új technológiákat!

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo