A legszembetűnőbb banki költség a számlavezetési díj, sokan ez alapján választanak az ajánlatok között. Érdemes figyelni arra, hogy hitelintézetünk feltételhez köti-e a kedvezményes vagy díjmentes számlavezetést. A legtöbb hitelintézet kínálatában található olyan számlacsomag, ahol például meghatározott számlaforgalomtól függően folyószámla díjkedvezményben részesülhetünk. Összességében éves szinten több tízezer forintos extra kiadást jelenthet egy rosszul megválasztott, mikrovállalkozásunk bankolási szokásaihoz nem illeszkedő számlacsomag - figyelmeztetnek a Sberbank szakértői.
Hitel és tranzakciós díjak
Azzal is számolnunk kell, hogy hitelintézetünk az utalásainkra és egyéb tranzakcióinkra díjat számolhat fel. Érdemes átgondolnunk, hogy milyen szolgáltatásokat tervezünk igénybe venni leginkább (készpénzfelvételt, átutalásokat), és ezeket milyen csatornán (papíralapon, internetbankon, ATM-en keresztül bankkártyával) bonyolítjuk majd. Ezen szolgáltatások igénybevétele több ezer forintra rúghat akár a „0” forintos számlacsomag igénybevétele esetén is. Éppen ezért jól nézzük meg a számlacsomagban foglalt díjakat is.
Bár lehet, hogy a számlanyitás pillanatában nem elsődleges szempont, a jövőben bármikor alakulhat úgy, hogy vállalkozásunknak hitelre lesz szüksége. Ezért már a számlanyitás előtt érdemes utánanézni, hogy az adott hitelintézet hogyan és milyen körülmények között biztosít vállalkozásunknak kölcsönt. A kedvező kamatozású folyószámlahitel, valamint az egyszerű beruházási- vagy forgóeszközhitel-igénylés lehetősége mindenképpen pozitívum a számlaválasztásnál.
Elektronikusan egyszerűbb
A bankkártya, a Telebank, a Netbank, az SMS és a Mobilbank is ma már alapszolgáltatásnak számítanak, ezen túlmenően azonban bankunk egyéb elektronikus szolgáltatásokkal is kényelmesebbé teheti vállalkozásunk életét - ezek a csatornák legtöbbször díjmentesek vagy jelentősen kedvezményesek a papír alapú megbízásokhoz képest.