Hasznos tudnivalók, ha Romániában szeretnénk céget alapítani

Napjainkban megfigyelhető, hogy egyre többen döntenek a cégalapítás mellett, ami nem is meglepő azt tekintve, hogy milyen sok pozitívummal jár egy saját vállalkozás. Mielőtt azonban a tettek mezejére lépnénk, van egy fontos dolog, amiről döntést kell hoznunk.

Ez pedig nem más, mint annak a kérdésnek az eldöntése, hogy mely országban fogjuk megalapítani a cégünket. Magyarországon vagy külföldön, például egy szomszédos országban, ahol kedvező adózási rendszer van?

A cégalapítás Romániában több szempontból is nagyon vonzó alternatíva lehet, így érdemes kicsit jobban is elmélyedni a témában, és akár a Kftkreator szakértőivel is beszélni erről a lehetőségről. Mai írásunkban egy kis ízelítőt szeretnénk adni arról, hogy miért érdemes Romániát választani a cégalapítás helyszínéül, lássuk!

Miért érdemes Romániában céget alapítani?

Románia, mondhatni, Közép- és Kelet-Európa kapuja, ráadásul EU-tag, ami nagymértékben megkönnyíti az áruk, szolgáltatások szabad mozgását. További előny, hogy viszonylag alacsony társasági adót kell fizetni és más tekintetben is kedvező adózási rendszer van érvényben.

Az országban magas szintű oktatás és szakmai képzés van, melynek köszönhetően megfelelően képzett, versenyképes munkaerő áll rendelkezésre, emellett pedig az alacsony bérköltségek további előnyöket nyújthatnak számunkra.

Románia növekvő gazdasággal rendelkezik, melynek hála kedvező üzleti környezetet tud teremteni bármely cég számára.

Hogyan kell adózni Romániában?

Az országban sávos adózási rendszer van érvényben, ami azt jelenti, hogy a hatóság forgalomtól függően határozza meg, hogy melyik cégnek mennyi adót kell fizetnie. Különböző kedvezményeket is igénybe lehet venni, ha például kft.-t alapítunk és van legalább egy alkalmazottunk, akkor kérhetjük a csökkentett 1 vagy 3%-os társasági adózást.

Hogyan zajlik a cégalapítás folyamata?

Romániában csak olyan személyek alapíthatnak céget, akik tiszta múlttal és büntetlen előélettel rendelkeznek. Erről nyilatkozatot kell tennünk, majd a romániai hatóságok leellenőriznek minket a helyi adatbázisban.

El kell készíteni és alá kell írni az alapító okiratot, majd következhet a román bankszámla nyitás, valamint a cégalapításhoz szükséges tőke befizetése, amely minimális értéke 45 euró. Ha még nem rendelkezünk vele, akkor közösségi EU számot is kell igényelnünk.

A procedúrát követően kb. 10 napot kell várnunk, amíg megtörténik a bejegyzés és a banki utalások is lehetségessé válnak.

Amennyiben céget szeretnénk alapítani, akkor nem feltétlenül csak Magyarországon tudjuk ezt megtenni, ma már ugyanis lehetőség van a külföldi ügyintézésre is. Románia több tekintetben is vonzó választás lehet, ráadásul igény esetén segítséget is kaphatunk a folyamat lebonyolításához.

A Kftkreator szakértői mindenben segítenek, hogy a cégalapítás gyors és gördülékeny legyen, emellett pedig a könyvelési és az adótanácsadói szolgáltatásukat is igénybe vehetjük.

Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.
Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo