A rendelet hatálya kiterjed minden munkáltatóra és az általuk foglalkoztatottakra, csak a megszakítás nélkül üzemelő és a rendeltetése folytán a munkaszüneti napokon is működő munkáltatónál, illetve az ilyen jellegű munkakörben foglalkoztatott munkavállalók munkarendjére nem kell alkalmazni. (Hogy ki nyithat ki, és kinek érdemes, arról itt olvashat részletesebben!) Érdemes betartani a szabályokat, mert munkaügyi ellenőrzésre igenis hivatali munkaidőn túl is számítani lehet.
Azt is érdemes tudni, hogy még akik be is tartják a szombati munkarendet, csak minimális létszámmal üzemelnek, és érdemi munkát nem végeznek.
Mivel január elseje csütörtökre esik, és másodikán sem kell dolgozni, az év rögtön egy négynapos hosszú hétvégével indul. Rossz hír viszont, hogy a másodikát január 17-én, szombaton le kell dolgozni. Március 15-e viszont vasárnapra esik, így ez az ünnep nem jár plusz szabadnappal.
A húsvét április ötödikére és hatodikára, a pünkösd május 24–25-re esik, ezekre a hagyományosan háromnapos hétvégékre az idei tapasztalatok alapján már ősszel el lehet majd kezdeni a szállásfoglalást, mert ilyenkor csurig vannak a wellnesshotelek és a népszerűbb desztinációk szálláshelyei.
Augusztus 20-a ismét négynapos hétvége lesz: a csütörtök után ugyan a tervezet augusztus 21-ét (pénteket) is pihenőnapnak jelölte meg, amit augusztus 8-án kell ledolgozni.
Október 23-a péntekre esik, így ismét egy háromnapos hétvégének örülhetünk, viszont november elseje vasárnap lesz. A karácsonyi ünnep is négynapos hétvége lesz, mivel a tervezet december 24-ét is pihenőnapnak nyilvánítaná, amit december 12-én kell ledolgozni. Kérdés, hogy így elmaradhat a 24-ei utolsó ajándékbeszerzős, karácsonyfa-vásárlós roham.