Magyarországon több ezer olyan cég van, aki legalább 560 millió forintos beruházást tud végrehajtani, a középvállalati kategóriában ez nagyon gyakori. A pályázat viszont ez utóbbiakat kizárja, csak a nagyvállalatok számára érhető el. 560 millió forint a legkisebb projektméret, azaz ennél nagyobb méretű projekteket vár a kiíró KKM.
A várható projektméret ennek megfelelően 2-3 milliárd forint is lehet, nincs felső határ a támogatás összegét nézve, viszont a pályázati bíráló számos egyéb szempontot vizsgál, azaz az igényeltnél kisebb összeget is meghatározhat.
Nem lehet elbocsátani a dolgozókat
A támogatás mértéke a beruházás 50 százaléka, ami a mai körülményeket is figyelembe véve egy nagyvállalat számára gáláns felajánlás. Persze a támogatásért cserébe létszámtartási kötelezettséget szükséges vállalni. Aki ezen a pályázaton indul, annak lényegében ez a támogatási mérték kimeríti a támogatáshalmozódás szabályait is figyelembe vevő maximális mértéket. Ennek következtében nem tud más – például K+ F – támogatást is igénybe venni.
Összehasonlítva a korábbi, április 21-től elérhető Versenyképesség-növelő támogatással – azon 806 vállalat nyújtott be támogatási kérelmet, 377 milliárd forintnyi beruházás megvalósításával – jól látszik, hogy ez a mostani pályázat szigorúbb: ezen csak nagyvállalatok indulhatnak, azon pályázóknak, akik nem tudják vállalni 2021 szeptemberig a projekt befejezését bankgaranciát kell biztosítaniuk, ez esetben a projekt befejezése 2022. június 30-ig kitolható. Ezen kívül fontos változás, hogy a támogatás előlegként nem jár automatikusan, csak bankgarancia ellenében.