A Worldcom Confidence Index szerint az alkalmazottakra fordított figyelem megugrása reakció lehet arra az önbizalomhiányra, amelyet a vezetők a tehetségek bevonzásához és megtartásához szükséges képességükkel kapcsolatban éreznek.
Az alkalmazottak kulcsfontosságú szerepet töltenek be a szabályozásoknak és az elengedhetetlen kibervédelmi gyakorlatoknak való megfelelésben. A jelentés megállapításai ezért egyértelműen azt mutatják, hogy a cégvezetők a siker nélkülözhetetlen alkotóelemeiként tekintenek az alkalmazottakra.
„A nemzetközi kutatásban a közép-kelet-európai régió és azon belül Magyarország is kivette a részét, innen is szép számmal érkeztek válaszok. Ez azt jelenti, hogy számos egyéb globálisnak mondott felméréssel ellentétben a Worldcom Confidence Index megállapításai nálunk is érvényesek” – mondta R. Nagy András, a Worldcom EMEA régiójának elnöke.
„Az adatokat vizsgálva számos érdekes ellentmondásra és logikai csavarra lehetünk figyelmesek, amelyek komoly gondot jelenthetnek a vállalatok számára. Például
A 2018-as Confidence Index legfontosabb megállapításai:
• A kiberbűnözéssel kapcsolatos aggodalmak Összességében az üzleti vezetők abban bíznak legkevésbé, hogy képesek megvédeni a vállalatokat a kiberbűnözéstől. Más régiókkal összehasonlítva az amerikai vállalatok 50%-kal nagyobb arányban tartják a kiberbűnözést a legnagyobb fenyegetésnek. • Magabiztos Amerika Az amerikai székhelyű vállalatok vezetik a Confidence Index listáját, átlagosan 34,9 ponttal a maximális 100-ból. Ez majdnem 9 ponttal több, mint az összesített átlag és mintegy háromszorosa az átlag Japán bizalmi értéknek. • Hezitáló Ázsia Az ázsiai székhelyű vállalatok a lista sereghajtói, átlagos Confidence Index pontszámuk 19,1. • Generációs rés Minél idősebb egy üzleti vezető, annál kevésbé bízik abban, hogy képes bevonzani és megtartani a tehetségeket. • A márka ereje A nagyobb szervezetekhez képest 71%-kal több kisebb cég gondolja úgy, hogy a munkaadói márkájuk minőségéből fakadó, a tehetségek bevonzását elősegítő képességük fogja legjobban befolyásolni az üzleti sikereiket 2018-ban. • Bizonytalan jövő Majdnem minden 12. üzleti vezető látja úgy, hogy a globális instabilitás és a potenciális háborúk jelentik a legnagyobb veszélyt üzleti terveik elérésében. • Pozitív politika Az amerikai vállalatok több mint kétszer akkora arányban (28%), míg az EMEA térség vállalatai csak 13%-ban gondolják úgy, hogy a politikai vezetők kommunikációs stílusa pozitív hatással van a növekedési potenciáljukba vetett hitükre.
A jelentés a témakörök elemzésével zárul, és kulcsfontosságú javaslatokat tartalmaz, amelyek megvalósításával az üzleti vezetők nagyobb eséllyel érhetnek el sikereket 2018-ban.