1. A felhasználó élmény az első
Tartalmas, informatív oldal készítésre törekedjünk. Sokkal biztonságosabb és kifizetődőbb, mint mindenfélével trükközni. Az elégedett felhasználó ingyen generál óriási népszerűséget.
2. Trükközni veszélyes
Sose használjunk rejtett szöveget és rejtett linket. A Google hamar észreveszi, és súlyosan büntet érte. Az unalmasabb részeket szedjük kisebb betűvel, és tegyünk mögé egyszínű hátteret. A látogatók átugorják, mégsem jár érte büntetés.
3. Számít a sorrend
Belülről kifelé haladjunk. Először válogassuk ki a kulcsszavakat, majd készítsünk egy oldalt, amibe a kulcsszavakat optimalizáljuk. Ezután a webhelyünk többi oldalára helyezzük el ezeket a kulcsszavakat. Majd ügyeljünk arra, hogy az optimalizált oldalra gyakran hivatkozzon a webhely többi oldala. Miután ezekkel megvagyunk, kezdődhet a linképítés, ahol fontos tudni, hogy mire ügyel a keresőóriás!
4. Rendszeresen használjuk a kulcsszó ellenőrző eszközt
Sose lépjünk tovább, amíg az oldalunk nem lesz tökéletesen releváns a kulcsszavakkal. Az ellenőrzéshez használjuk az úgynevezett kulcsszó ellenőrző eszközt. A weboldalunk írásos tartalma merőben meghatározza, hogy milyen helyezést fog elérni a Google keresőben. Az írott anyagok megfelelő formázása sokat javít a helyezésen. A felhasználói élmények fokozása miatt törekedjünk arra, hogy minden fontos tartalmi elemben szerepeljen a kulcsszó. Ez az ingyenes eszköz azt ellenőrzi, hogy honlapja milyen kulcsszavakat használ a fontos tartalmi elemekben, mint például az oldal címe, képek aláírása, satöbbi. Az ellenőrzéshez meg kell adnunk az elemezni kívánt webhely címét, majd kattintson alatta a gombra
5. Linképítés és folyamatos keresőoptimalizálás
A linképítést célszerű az ingyenes katalógusoknál kezdenünk. Nagyon költséges, ha abbamarad a keresőoptimalizálás: az elvesztett bizalmat visszaszerezni sokszor nehezebb, mint egy új oldalt előre juttatni. A linképítés és az új tartalom készítése folyamatos közbeavatkozást igényel. A linképítéssel kapcsolatban tippjeinket itt olvashatja!