A hulladékfeldolgozásról bővebben, érthetően

 

A hulladék keletkezése egy természetes dolog napjainkban. Gyakorlatilag bármilyen tevékenység során termelődik olyan melléktermék, amit már nem tudunk vagy nem akarunk felhasználni. Legyen az egy kisebb felújítás otthon, például amikor új konyhabútorokat szerelünk be, a beépített szekrényeket kicseréljük, sokszor a régi eszközöket csak úgy tudjuk kiszedni, hogy azok maradandó sérülést szenvednek, így hulladékká válnak. Ugyanez a helyzet egy nagyobb építkezésnél vagy csak úgy általánosságban, a mindennapi életben.

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

 

A hulladékfeldolgozás első lépése: a konténer

Ma már a konténeres sittszállítás egyszerűen megoldható. Mind a konténerek rendelése, a szállítás költségei is olcsón megoldhatóak. Több olyan szolgáltató is van, amely hulladékkezelési engedéllyel rendelkezik telephelyén, így szinte bármilyen hulladékot fel tudnak dolgozni. Az első lépés a megfelelő tárolás és a sittszállítás megoldása. Rakodó munkagépekkel a sittet olyan kamionokra helyezik, amelyek akár 23 köbméter sitt elszállítására is képesek. A szállítás gyorsan, profin történik, és szinte bármilyen hulladékról is legyen szó, az teljes mértékben feldolgozható.

Minden hulladék válogatáson esik át

A környezetvédelem egyik sarkalatos pontja az emberiség által megtermelt melléktermékek, hulladékok újrahasznosítása. Ezzel csökkenthetjük a bolygónk természeti kincseire helyezkedő nyomást, védhetjük a megmaradt, még szinte érintetlen területeket. Ezért fontos, hogy a hulladékfeldolgozás során, miután megtörtént a konténeres sittszállítás, a kapott “szemetet” szétválogassák a szakemberek. Az újrahasznosítható hulladékokat nagy odafigyeléssel kell kezelni, például a fahulladékot, fémhulladékot vagy papírhulladékot mind külön újrahasznosító telepre kell szállítani. A növényi vagy kerti hulladékok pedig erre szakosodott telephelyekre kerülnek.

Legyen szó építési vagy kerti hulladékról, esetleg bontási törmelékről, az elszállítás és feldolgozás gyorsan, olcsón elvégezhető. Egyes cégek éves szinten 142 ezer tonna hulladékot is képesek befogadni, feldolgozni, majd továbbszállítani. Ez lehet ipari, céges méretű is, de az egyszerűbb, kisebb lakossági ügyfelek mellékterméke is.

A hulladfékfeldolgozás megrendelése

Az első és legfontosabb lépés az egyeztetés. Néhány cégnél arra is lehetőség van, hogy mi magunk, akár kisteherautóval, akár utánfutóval lakossági ügyfélként is bevigyük a saját hulladékunkat. Egy ingatlan felújításánál temérdek szemét keletkezik, de ugyanúgy egy nagyobb lomtalanítás során is felhalmozhatjuk őket. Ilyenkor szeretnénk gyorsan, számunkra kényelmesen megoldani ennek elszállítását, hiszen egyáltalán nem kényelmes, ha az udvarunk egy részét, sőt, akár a felét is elfoglalja a szemét. Szerencsére már több megoldás is rendelkezésünkre áll, érdemes a folyamat megkezdése előtt alaposan tájékozódni.

Véleményvezér

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.
Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump

Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump 

A közgazdászok pártállás nélkül visítanak.
180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja

180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja 

A politikusok némelyike felülmúlja a szélkakasokat.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo