A kutatás során 2010 februárja és májusa között, három hónapon keresztül figyelték meg a 300 leggyakrabban használt keresőszót és analizálták a top 30,000 találatot. A témák igen széles skálán mozogtak, kezdve a sporteseményektől a dalszövegeken át egészen a kék hírekig. A három hónap alatt többször előfordult olyan nap, amikor a top 300 kifejezésből 250 olyan oldalakra mutatott, amelyek több, mint 10 százaléka fertőzött weboldalra irányított. A "tropical dreams sweepstakes" és a "red hot laugh riot" kifejezések esetében például 100 találatból 99 valamilyen vírussal fertőzött weboldalra mutatott.
A keresőoptimalizálás során felmerűlő veszélyeztetettségek kivédésére a Norton egy ingyen letölthető megoldással reagált. A Norton Safe Web Lite időben azonosítja a kockázatos weboldalakat, még mielőtt a felhasználó rákattinthatna a keresési eredmények között. A telepítés után a Norton programja mind az Internet Explorert (6.0 vagy magasabb verzió), mind a Mozilla Firefoxot (3.0 vagy magasabb verzió) támogatja. A veszélyt jelentő linkek azonosítása rendkívül fontos, hiszen a Norton Safe Web által azonosított weboldalak közel 60 százaléka olyan veszélyeket tartalmazott, amelyek anélkül fertőzik meg az asztali számítógépeket, hogy letöltenénk vagy telepítenénk az adott fájlt.
"Legyünk nagyon óvatosak, különösen ha valamilyen éppen aktuális téma után kutatunk az interneten. A kiberbűnözők ugyanis soha nem riadnak vissza. Mindig újabb és újabb lehetőségeket keresnek és bizony végzetes következményekkel járhat, ha egyszer megszerezték személyes adatainkat" - figyelmeztet Gombás László, a Symantec magyarországi képviseletének szakértője.