Az Amazon-dolgozók levelének lényege, hogy nem szeretnék visszaélésekre alkalmas technológiával ellátni a rendfenntartó szerveket és a bevándorlási hivatal munkatársait. Úgy vélik, ezeket embertelen törvények betartására használnák fel, például gyerekek elszakítására a családjuktól – az amerikai bevándorlási hivatal ezen gyakorlata a napokban nagy botrányt kavart, miután nyilvánosságra kerültek olyan felvételek, ahol illegális bevándorló szülők gyerekei láthatók egy ketrecben összezsúfolva, az amerikai hatóságok egyik telephelyén.
A dolgozói levél a fentieken kívül azt is szeretné elérni, hogy az Amazon ne szolgálja ki cloud szolgáltatásaival a Palantir adatelemzési céget, amely szerződéses viszonyban áll az amerikai bevándorlási hivatallal. A Palantir neve nemrégiben nem túl pozitívan tűnt fel a tengerentúli hírekben, miután kiderült, hogy New Orleans városát évekig használták titkos tesztkörnyezetként prediktív bűnmegelőzési rendszerük kipróbálására.
Az Amazon-alkalmazottak tiltakozása nem egyedi eset. Nemrég Google dolgozói álltak ki, amiért a cég a védelmi minisztériummal együttműködve olyan dolgok előállításán munkálkodik, amelyek egyrészt az emberéletek kioltását, másrészt a kémkedést teszik könnyebbé. A cég több mint 4000 munkavállalója írta alá azt a petíciót, amely végül sikert ért el, hiszen a vezetőség úgy döntött, nem hosszabbítja meg a jövő márciusban lejáró együttműködést.