A központi adattárház, a fogadott adatok összehasonlító analízise, a riasztási és kiértesítési lehetőségek vagy a csatlakoztatott eszközök tömeges beállítása és firmware frissítése mind olyan funkciók, amelyek megkönnyítik egy adatközpont felügyeletét, noha újdonságot már nem jelentenek. Az ISX Central különlegessége, hogy gyártó-független megoldásként nemcsak APC, hanem bármilyen SNMP vagy IPMI protokollt, sőt, akár modBus kommunikációt támogató eszközök felügyeletére is képes. Kommunikációt biztosít továbbá olyan más felügyeleti rendszerek felé, mint Enterprise Management Systems (EMS), Network Management Systems (NMS), Buildig Management Systems (BMS). A rendszerhez elérhető SDK (Software Developer Kit) lehetővé teszi a gyárilag nem támogatott rendszerekkel történő integrációt is. A rendszer legnagyobb újdonságát azonban egy új komplex szoftver modul, az InfraStruXure Operations nyújtja.
Az új ISX Operations választ ad a következőkre:
- Milyen módon kaphat egy informatikai vezető bármely pillanatban friss információt adatközpontjáról?
- Hogy garantálhatja az adatközpont hosszú távú, magas hatékonyságát (alacsony PUE-t)?
- Hogyan kaphat naprakész információt a kockázati tényezőkről?
- Egy kockázati elem megjelenése (pl. meghibásodás) esetén milyen eszközök állnak a rendelkezésére? Elhárítás / Kockázat csökkentés / Megelőzés
InfraStruXure Operations
Az APC by Schneider Electric új szoftver megoldása, az InfraStruXure Operations, az adatközpontok legkorszerűbb, élő modellen alapuló üzemeltetését nyújtja. A valós idejű modell - felhasználva az InfraStruXure Central által fogadott adatokat - pontos információt nyújt az adatközpont állapotáról terem és rack szinten, többféle nézetben, valamint lekérdezhető vele az adatközpont pillanatnyi PUE értéke, azaz energiahatékonysága. Az informatikai eszközök nyilvántartása révén már alapszinten is nyújt készlet-nyilvántartási funkciót.
Az ISX Operations egy adatközponti anomália esetén szerver hatásanalízist végez, amelynek eredménye - integrált környezetben - megjeleníthető egy EMS vagy alkalmazás-menedzsment rendszeren. Egy Microsoft SCOM (System Center Operations Manager) és Virtual Machine Manager-rel üzemeltetett virtualizált környezetben például képes a rendszer egy energiaellátási probléma által érintett, veszélyeztetett host szerverekről a virtuális gépeket automatikusan egészséges gazdagépekre migrálni.
Kiegészítő szoftvermodulok és hardvereszközök állnak az informatikusok rendelkezésére, hogy emeljék az üzemeltetés hatékonyságát és üzembiztonságát, valamint csökkentsék az adminisztrációs feladatokat.
InfraStruXure Capacity
Egy adatközpontban az informatikai rendszerek folyamatos változása, a szerverek cseréje és konszolidációja állandó kihívást jelent az üzemeltetők számára, ha minél nagyobb hatékonysággal szeretnék kihasználni a rendelkezésre álló kapacitásokat. Ezek tervezését kapacitásmenedzsment megoldások támogatják. Az ISX Capacity különlegessége, hogy a rendelkezésre álló, rögzített történeti adatokat is figyelembe veszi. Lehetőséget nyújt arra, hogy tesztelje egy változtatás hatását az élő modellen, illetve szimulációval ellenőrizheti pl. egy klímaberendezés leállásának következményeit. A munkát informatikai eszközök testreszabható katalógusa, és a változások workflow menedzsmentjének támogatása segíti.
InfraStruXure Change
Az ISX Capacity-ben megtervezett változásokból automatikusan készített munkaterv kiadható a munkatársaknak. Az ISX Change ezeknek a munkafolyamatoknak a kezelését látja el, amelyek a modellen valós időben követhetők. A rendszer automatikusan elvégzi az adminisztrációt, amely különböző paraméterezési lehetőséggel le is kérdezhető.
InfraStruXure Mobile
Az adatközpont kubatúráján belüli munkát az ISX Mobil eszköz segíti. A helyszínen is elérhetővé válik a modell, illetve a riasztási információk, rendkívül leegyszerűsíti az adatözponton belüli tevékenység adminisztrációját, és csökkenti az emberi erőforrásra való igényt.
Energia menedzsment
Két további szoftver modul teszi teljessé az InfraStruXure Operations csomagot. Az Energy Efficiency részletes információt ad az adatközponti alrendszerek fogyasztásáról, ezzel lehetővé teszi az alacsony hatékonyságú területek felismerését és a hatásfok növelését. Ráadásul az adatközponti PUE visszamenőleg is ellenőrizhető vele. Az Energy Cost modul pedig a rack szintű költségmegosztást támogatja az adatközponton belül.