A több külföldi előadót és hazai szakértőket felvonultató tanácskozáson részt vett az Informatikai és Hírközlési Minisztérium képviselője, aki a digitális televíziózásban szükséges állami szerepvállalásról tartott előadást, valamint Ian Dixon, angol kormányzati szakértő is, aki a külföldi tapasztalatokat elemezte. A konferencián elhangzott, hogy előrejelzések szerint az európai háztartások több mint felében lesz 2010-re digitális televízió, és hazánkban is mintegy 10-15 éven belül felválthatja az új rendszer az analóg technológiát. A kutatásokból kiderült: ahhoz, hogy a jelenlegi eszközök hatékony felhasználása mellett az ország 80 százalékában elérhető legyen ez a szolgáltatás, mai áron mintegy 20 milliárd forint értékű beruházás szükséges. E nagyarányú fejlesztés révén azonban Magyarország is komoly lépést tehet az információs társadalom megvalósítása felé.
A terv szerint a kormányzati döntést követően, első lépcsőként 2004-től Budapest 20-30 kilométeres körzetében beindulhat a sugárzás, amit 2006-2008 között fokozatosan terjesztenek ki az ország többi területére. Az analóg sugárzás 2012 után szűnhet meg Magyarországon.
Háttér
Nyugat-Európában a 90-es évek második felében indultak az első kísérleti DVB-T sugárzások, majd elsőként Nagy-Britanniában, 1998-ban kezdődött meg a rendszeres digitális műsorszórás. 1999-ben Svédország és Spanyolország, 2001-ben pedig Finnország is követte az angol példát. Elemzők szerint 2003-2005 körül várható a digitális földfelszíni sugárzás tömeges felfutásának kezdete, és azzal számolnak, hogy az analóg sugárzás 10-15 éven belül meg fog szűnni. A frekvenciák elosztását Európában a 2004-2006-ra tervezett WRC konferencián rendezik majd. Az országok nagy része azonban nem várja meg ezt az időpontot, hanem már korábban elindítja a digitális földfelszíni televízió műsorszórást.
A digitális televíziózás nemcsak azért előnyös a néző és a csatornák tulajdonosai számára, mert segítségével több és jobb vételi minőségű program érhető el, hanem mert akár mozgó járműről, vagy akár a szobából egy egyszerű botantennával ugyanúgy élvezhető az adás, a rendszer pedig alkalmas multimédiás felhasználásra éppúgy, mint adatátvitelre. A digitális sugárzás pedig, legújabb kutatások szerint környezetvédelmi szempontból is kedvezőbb, használatával a környezeti sugárterhelés csökken.
Közeleg a földfelszíni digitális televíziózás – II. DVB-T konferencia összefoglaló
Az Antenna Hungária Rt. 2002. október 8-án tartotta II. DVB-T konferenciáját a digitális földfelszíni televíziózás hazai bevezetésének lehetőségeiről, valamint az európai tapasztalatokról. A tapasztalatok és a most elkészült vizsgálatok, tanulmányok alapján az új digitális technika 10-15 év alatt – állami szerepvállalással – Magyarországon is felválthatja a jelenlegi analóg rendszert. Ennek eredményeként a jelenlegi 3 földi csatorna helyén 12-15 program sugárzására lesz lehetőség, amely nagyobb választékot biztosít a nézőknek. Teljes kiépítés után 23-30 országos műsor sugárzása válik lehetővé.
Véleményvezér

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.

Meglepetés, lengyelek vették meg a britek egyik legnagyobb csomagküldő cégét
Terjeszkedik a lengyel gazdaság.

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak
Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia
Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak
Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.

Szijjártó Péter nagyon megdicsérte magát az USA vámok felfüggesztése kapcsán, bár semmi köze nem volt hozzá
Szijjártó Péter rettenetesen büszke önmagára.