A Sun Microsystems Linux-stratégiája a kis- és középvállalatok általános IT infrastruktúráira, illetve a nagyvállalatok peremhálózati, dedikált feladatait ellátó megoldásokra épül. Ezeken a területeken a biztonsági problémákkal küszködő Windows környezetekkel szemben biztos alternatívát jelent a nyílt forráskódú, stabil működést biztosító Linux. A Linux szerverek piaca Magyarországon a teljes szerverpiachoz viszonyítva a 2002-es 5%-ról a Sun becslése szerint 2003 végére akár 8%-ra is nőhet, amely 1,5 milliárd forintot meghaladó piacot jelent. A nyílt forráskódú szoftverek terjedését az EU is ösztönzi: az Európai Unióhoz csatlakozó tíz országnak – köztük Magyarországnak – a teljes jogú EU-tagállammá váláshoz vezető átmenet során igazodnia kell az unió „eEurópa Akcióterv” nevű kezdeményezéséhez, amelynek céljai között szerepel a nyílt forráskódú szoftverek elismerése. A terv szerint az Európai Bizottságnak és a tagállamoknak „serkenteniük kell a nyílt forráskódú szoftverek használatát a közszférában”. Az IDC egyébként a Linux alapú szerverek piacát 2003-ban 621 millió dollárra becsüli, amely forgalom 2007-ig megháromszorozódik. A kormányzati szervezetek szűk költségvetéssel dolgoznak, ezért a szoftverek árának növekedése miatt egyre inkább érdekeltté válnak költséghatékony alternatívák megtalálásában, az egyedi szoftverrendszerek használata helyett. Ennek köszönhetően napról napra nagyobb figyelem fordul a nyílt forráskódú szoftverek (open source software, OSS) felé Európa szerte, amelyek terjedését az Európai Bizottság is ösztönzi.
A növekvő igényt a világpiaci kutatások is megerősítik. A Linux terjedése már a korábbi években felülmúlta a várakozásokat: 1999-ben 25%-kal, 2000-ben 27%-kal növekedett a piac. Így a Linux mára biztos helyet vívott ki magának a vállalatok költségvetésében. A sikert már egy 2001-ben készült felmérés is előre jelezte, amelyet 800 észak-amerikai és nyugat-európai cég körében végzett az IDC – eszerint a válaszadók 40%-a használ vagy tesztel Linuxot a cégénél. Ma már elmondható, hogy a Linux az egyik leggyakrabban választott alternatívává vált a vállalatok számára, elsősorban az alacsony ár és a megbízhatóság miatt.
Az angliai, kutatással is foglakozó netproject vállalat felmérése szerint a Linux asztali rendszerek összköltsége átlagosan 35 százalékkal alacsonyabb, mint a Microsoft Windows rendszereké. A különbség oka, hogy nem kell licencdíjat fizetni sem a rendszerszoftverért, sem az irodai szoftverért, nincsenek szükségtelen szoftverfrissítések, és a biztonsági réseket kihasználó behatolásoknak is jóval csekélyebb az esélye.
Ma a Sun szállítja a Földön a legtöbb nyílt forráskódú technológiát. Egyik legújabb megoldása a közelmúltban bemutatott, a Solaris mellett Linuxon is elérhető Java System szoftverrendszer, amely jelenleg a legkedvezőbb árú és legösszetettebb termék minden szinten (szoftverarchitektúra, rendszerszintű funkciók, telepítés, felügyelet), valamint maximális integrációt nyújt. A Java Enterprise System és a Java Desktop System az első termékek a teljes körű megoldást biztosító, olcsó, de igen megbízható szoftverrendszerek sorában. A Java Enterprise System leegyszerűsíti a vállalati infrastruktúra szoftvereket. A Sun valamennyi hálózati szolgáltatása, a portálszolgáltatások, az azonnali üzenetküldés, az e-mailezés, a Liberty előírásainak megfelelő hálózati személyazonosítás, a címtár és egyebek most egyetlen, összehangoltan működő szoftverrendszerben hozzáférhetők, amelyet szabályos, negyedéves időközökben frissít a Sun. Mindez 100 dollárba kerül évenként és alkalmazottanként, a cég alkalmazottainak számát véve alapul.
A Linux terjedését globális együttműködések is segítik, 20 éves stratégiai partneri kapcsolatuk erősítése érdekében a Sun Microsystems és az Oracle nemrégiben kiterjesztette megállapodását az informatikai rendszerek költségeinek csökkentésére, alacsony költségű informatikai struktúrák létrehozására. Az Oracle és a Sun a magyarországi felhasználók számára december 31-ig egy valóban alacsony költségű megoldást kínál: a Sun Fire V60X Linux szerverből, az Oracle adatbázis-kezelőből és Oracle alkalmazásszerverből álló konfiguráció legegyszerűbb változata már egymillió forintot alig meghaladó áron érhető el, amely egy egyprocesszoros gépet jelent maximum 10 felhasználó számára. A kis- és középvállatok számára is elérhető megoldás jó hibatűrő képességű, nem fenyegetik a Windows-os vírusok, és egyaránt használható megfelelő vállalatirányítási rendszer futtatására, webszerverként, portálként vagy tűzfalként. Ezen kívül több hasonlóan kedvező konfiguráció is elérhető, egészen a kétprocesszoros gépig és korlátlan felhasználószámig. A csomagok az Oracle és a Sun közös disztribúciós partnerén, a DNS-en keresztül érhetők el.
Egyre szélesebb körben lesz valós alternatíva a Linux
A Sun és az Oracle üzleti stratégiájában egyre jelentősebb szerep jut a nyílt forráskódú megoldásoknak, így elsősorban a Linuxnak. Egyre élesebben kirajzolódik, hogy a Windows környezetek valódi alternatívája mind a vállalati, mind az asztali környezetekben ez a platform lesz.
Véleményvezér

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.

Meglepetés, lengyelek vették meg a britek egyik legnagyobb csomagküldő cégét
Terjeszkedik a lengyel gazdaság.

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak
Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia
Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak
Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.

Szijjártó Péter nagyon megdicsérte magát az USA vámok felfüggesztése kapcsán, bár semmi köze nem volt hozzá
Szijjártó Péter rettenetesen büszke önmagára.