Az eset Hamburban történt és jól példázza, hogy az "okos" eszközök milyen malőröket okozhatnak, ha önálló életre kelnek. A felhőalapú Alexa által működtetett Amazon Echo virtuális asszisztens egy csöndes szombaton, hajnali kettőkör kezdte el bömböltetni a zenét. Saját magától. Gazdája nem volt otthon és nem is aktiválta az eszközt távolról. A hangos zenétől persze felébredtek a szomszédok, akik kihívták a zsandárokat. Ők betörték az ajtót és kihúzták a konnektorból az eszközt.
A rendőrök a szabályokat követve kicserélték a bejárati ajtón a zárat, hogy ne hagyják nyitva a lakást, majd távoztak. Az ingatlan tulajdonosának csak akkor kezdett derengeni, hogy valami nincs rendben, amikor hazatértekor azt tapasztalta, hogy nem illik a kulcsa a zárba. A tulajnak a rendőrőrsről kellett elhoznia az új kulcsot - a zárcseréért kiállított, állítólag meglehetősen nagy összegű számlával együtt. Az illető a közösségi médián posztolt a malőrről, mely több mint ötvenezer lájkot és megosztást kapott.
A multik a dolgok internetének érvényesülésén dolgoznak, mely szenzorok milliárdjait és okos eszközöket kötnének egybe. Ezek már elsősorban egymással kommunikálnának, mintsem emberekkel. De ha a garázsajtó, az okos hűtőszekrény, a riasztóberendezés, a fűtési rendszer, a tűzoltó vízspriccelő önálló életre kel, abból rengeteg baj lehet. És minden bizonnyal számos ilyen sztorit olvashatunk majd a jövőben. Az okos eszközök elvileg könnyebbé teszik az életünket, de mint ahogy az önvezető autók balesetei is mutatják, ez nem feltétlenül megalapozott remény.