Az alkalmazott és a telefonja a legnagyobb veszély

Ma Magyarországon a biztonsági megoldások számítanak a második leggyorsabban növekedő szoftverszegmensnek. Ezen belül is a biztonság- és sérülékenységkezelés, valamint a személyazonosság- és hozzáférés-kezelés számít kiemelkedő területnek.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: Pixabay

„A változások hátterében az áll, hogy a veszélyforrások átalakultak az elmúlt években. Korábban a pénzért tevékenykedő kiberbűnözők és a hírnévre éhező hackerek okozták a legnagyobb károkat, napjainkra viszont megjelentek azok a nemzetállamok és azok a szervezetek, amelyek még nagyobb fenyegetést jelentenek, illetve a felelőtlen vállalati alkalmazottak is egyre komolyabb kockázati tényezőnek számítanak" – mutatott rá az új tendenciákra Bakk József, az IDC Hungary szoftverpiaci elemzője.

Az IDC adatai szerint 2014-ben a hazai IT-biztonsági szoftvermegoldások piaca az egy évvel korábbi állapothoz képest jelentősen növekedett, összességében a második legnagyobb növekedést érve el az egyes szoftverszegmensek között. A növekedés mögött erősödő biztonságtudatosság húzódik meg. Egyrészt a vállalatok egyre kifinomultabb és összetettebb támadásokra számíthatnak, másrészt a technológiai fejlődés – különösen a mobileszközök elterjedése – is biztonsági kihívásokat támaszt. Emellett a belső házirendek és auditok, valamint a külső szabályozások és rendeletek is szigorúbbá válnak, illetve az informatikai rendszerek és a felhasználók kontrolljára is egyre nagyobb igény mutatkozik.

A munkavállaló és a telefonja

A piackutató cég szerint a szervezetek a vírusokat, külső támadásokat és kéretlen leveleket, a káros felhasználói tevékenységeket, valamint a mobil eszközöket tartják a legnagyobb kockázatnak, és ezeket a fenyegetéseket 2015-ben még komolyabbnak ítélték, mint egy évvel korábban. Éppen ezért az IT-biztonsági piacon belül az ezekre a problémákra megoldást kínáló szegmensek váltak hangsúlyosabbá: a biztonság- és sérülékenységkezelő (SVM) szoftverek, valamint a személyazonosság- és hozzáférés-kezelési (IAM) alkalmazások.

Az eltérített dolgok internete
Kényelmes dolog, ha okos eszközeink az internetre csatlakozva gyűjtik az adatokat, és kommunikálnak egymással, ugyanakkor komoly veszélyeket is rejt ez a technológia.
Az IT-rendszerek hibáinak 73 százaléka vélhetően emberi hibára és mulasztásra vezethető vissza, ezért nem meglepő, ha a vállalatok erősebben és tudatosabban kívánják kontrollálni a felhasználókat. Elsősorban az informatikára nagyobb mértékben támaszkodó iparágak, például a pénzügyi intézmények esetében van ennek kiemelt jelentősége. A cégek részéről szintén kézenfekvő válasz a biztonsági kockázatok és események növekvő számára, ha intelligenciát visznek a biztonsági rendszerekbe. Ennek köszönhetően egyre nagyobb szerepet kap az egyes rendszerek működésének, valamint a felhasználók tevékenységének a feltérképezése, monitorozása, riportolása, illetve elemzése. Az IDC szerint a problémák tudatosítása ellenére a hazai vállalatok 4/5-e még nem rendelkezik fejlett megoldással ezeken a területeken. Az elemző a 2015 és 2019 közötti időszakra az SVM szoftverek területén 9 százalékos, míg az IAM szoftverek esetében 7 százalékos évi növekedést jósol.

Teljes körű, átfogó megoldás

„Az IDC a jelenleg megfigyelhető trendek alapján azt javasolja az informatikai vállalatoknak, hogy átfogó megoldások használatára fókuszáljanak” – mondta Hargitai Zsolt, a NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője. A személyazonosság- és hozzáférés-kezelés (IAM) terén már több éve 24 százalékos piaci részesedéssel rendelkező, így piacvezető pozíciót betöltő NetIQ szerint a kívülről érkező támadások ellen úgy alakíthatnak ki második védelmi vonalat a szervezetek, ha a személyazonosság-kezelő megoldást integrálják a biztonsági információ- és eseménykezelő szoftverrel, így kontextusában tudják értelmezni az adatokat.

Vírusirtó jelenti a biztonságot, a felhő már luxus
A magyarországi kkv-k nagyon nehezen tudnak reagálni a biztonsági eseményekre, mert többnyire hiányzik náluk az ahhoz szükséges szakértelem. Az már nagy dolog, ha eljutnak odáig, hogy legalább bérelnek egy ehhez értő szakembert.

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo