A Google a napokban hozta forgalomba első ilyen, Clips nevű kameráját, mindössze 250 dollárért. A készülék fele akkora, mint egy nagyobb mobiltelefon. Képernyője a hátán nincs, egyetlen látható alkatrészei az optika és a gomb, amivel a felvételt indítjuk
A lényeg, ami a műanyag dobozkában rejlik: a chipek, amelyek az úgynevezett
gépi tanulással rögzítik, kiket, miket fotózunk a leggyakrabban, legszívesebben – azután pedig ezt önműködően megteszik, ha lencséjük elé kerülnek a gyerekek, vagy a család kutyája.Arról a technológiáról van szó, amely például az Apple új mobiljaiban az arcfelismerő rendszert működteti, de jóval nagyobb lehetőségekkel.
A Clips, amint neve is utal rá, rövid, néhány perces videó-klipeket vesz el, ha olyat lát, amelyet memóriája alapján felvételre érdemesnek tart – és egyre tovább tanul.
Bár a fejlesztés még az elején tart, a Lighthouse AI startup már dolgozik olyan “intelligens” biztonsági kamerán, amely elemzi a házunk előtt látott képet és jelez, ha a gyerekek nem jönnek meg az iskolából a szokott időben, vagy ha kilógott a kutya.
Ezek a kamerák eddig példátlan részletességgel tudják elemezni a látott képeket, ami természetesen új biztonsági meggondolásokat is felvet: hogyan védekezzünk majd, ha kormányzati szervek, vagy éppen bűnözők alkalmazzák azokat?
(Forrás: The New York Times)