A dolgozók örülnek az automatizálásnak

Pozitívan állnak az idei évhez az európai munkavállalók a Ricoh felmérése szerint. A változások korában az automatizálásra és a digitális szakadékra pozitív hatásként tekintenek.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A munkavállalók Európa-szerte kétségkívül pozitívak cégük 2017-es sikereivel kapcsolatban. A Ricoh Europe által megrendelt új kutatás szerint a dolgozók 91 százaléka azt várja, hogy a közeljövőben a digitális szakadék, a gazdasági bizonytalanság és a politikai zavarok megváltoztatják a munkavégzés módját. 95 százalékuk úgy véli, ez a változás előnyös lesz a vállalatok számára.

66% úgy véli, cégvezetője felkészült arra, hogy megbirkózzon a változó körülményekkel
A többség bízik a cégében

Az európai munkavállalók tágabb értelemben is ezt a pozitív szemléletet képviselik. A megkérdezettek 59 százaléka úgy gondolja, hogy a cég, aminek dolgozik, erősebb pozícióba kerül év végére. Többségük, 66 százalékuk úgy véli, cégvezetője felkészült arra, hogy megbirkózzon a változó körülményekkel. A munkavállalók mindössze 8 százaléka nem hisz a főnökében, míg a többiek bizonytalanok a kérdésben.

A munkavállalók véleménye szerint az előttünk álló év sikerének kulcsa a technológia. A digitális szakadék következményei, valamint a versenyképes innováció által generált lehetőségek és változások fogják okozni a legnagyobb hatást, miközben a növekvő automatizálás időt szabadít fel a dolgozók számára, így több értéket tudnak majd teremteni. (A munkáltatók is hajlanak a digitalizációra, a foglalkoztatott emberekhez akkor ragaszkodnak, ha azok képesek új dolgokat tanulni.)

Kép: PP-archív

A válaszadók azt várják cégüktől, hogy még kreatívabbak legyenek, kevésbé pazarolják a forrásokat, és gyorsabban alkalmazkodjanak az új technológiákhoz. 61 százalékuk szeretné, hogy a vállalatok ezeket a technológiákat a változások kiegyensúlyozására használják. Idetartozik többek között az ügyfél-kommunikáció fejlesztése, a teljesítmény növelése az együttműködési és egyéb digitális technológiák révén az üzleti folyamatok leegyszerűsítése érdekében.

61 százalék szeretné, hogy a vállalatok a technológiákat a változások kiegyensúlyozására használják
A kutatás azonban figyelmeztet is. Ezekben a változó időkben minden vállalatnak figyelnie kell arra, hogy továbbra is vonzó lehetőséget jelentsen a legtehetségesebb munkavállalók számára, akik stabilitásra is vágynak. Az álláskeresők számára a biztonságos munkahely, a szilárd pénzügyi háttér és az előrelépés lehetősége a legfontosabb szempont.

Aki megretten a változástól, kudarcra van ítélve

David Mills, a Ricoh Europe vezérigazgatója elmondta: „Az emberek hozzáállása a munkához és elkötelezettségük folyamatosan változik. A következő évek során a vállalatok két táborra fognak szakadni. Egyrészt lesznek cégek, amelyek olyan erős alapokkal fognak rendelkezni, amelyekre építve a munkavállalók a legjobb teljesítményüket nyújthatják, és továbbfejlődhetnek. A másik tábor, a változásoktól megrettenő cégek sajnos kudarcra ítélik dolgozóikat.” (Más kutatások is az alkalmazkodóképesség fontosságát hangsúlyozzák.)

„Amint a világ megérzi a megjósolhatatlan változások hatását, a vezetőknek fel kell tenniük maguknak a kérdést, hogy miben látják az innovatív technológiák bevezetésének legfőbb előnyeit. Amennyiben képesek a hosszú távú tervekre összpontosítani, és fenntartani versenyképességüket, akkor a legjobb kiindulópontként szolgálhatnak a munkavállalók számára.”

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo