Schadl György aranyéletét a devizahitelesek tragédiasorozata hozta el – derül ki a 444.hu által közölt újabb részletekből, amelyek az 1700 oldalas nyomozati anyagból származnak. A végrehajtók hatalmas összegeket kerestek a bajbajutottakon, így egy egzekutori hely a legzsírosabb állások közé emelkedett e honban. A kormány 2015-ben, máig nem tisztázott okok miatt, teljes sorcserét határozott el a területen, megszüntette a végrehajtói kamarát és létrehozta a Magyar Bírósági Végrehajtói Kart. Ennek lett vezetője Schadl György, aki nem volt egy kispályás fickó. Ha valakinek Völner Pál segítségével elintézett egy végrehajtói állást, akkor igényt tartott a profit 50, vagy 100 százalékára. Cserében havi 1-2 milliós fizetést ígért.
„A hét frissen kinevezett végrehajtó közül négy 40-80 milliót adott Schadlnak, hárman viszont 190-250 milliót, mindezt másfél és három év közötti idő alatt. Cserébe Schadl havi 1-2 milliót juttatott nekik, a párszázezres fizetésük mellett.”Ezzel a pofátlan nagyságú korrupciós pénzzel Schadl kialakított egy klasszikus bizánci rendszert, amelyben az elvileg független végrehajtók, gyakorlatilag alkalmazottak voltak. A Völner-Schadl duó beosztottjai.
„A vazallus a hűbéri rendszerben a hűbérúr által adományozott földbirtokért függőséget vállaló személy. A hűbéres esküt tett a hűbérúr iránti hűségre és kötelezettségei betartására. A hűbérúr bíráskodott hűbérese fölött, valamint védelmet nyújtott neki.”A végrehajtók pénzeit Schadl egy jól megtermett emberével szedette el és ez az úriember vitte cserében a „fizetéseket” is. A végrehajtók teljhatalmú főnöke, ha kellett kölcsönt adott nem hivatalos beosztottjainak, ha kellett felajánlotta, hogy bérelhetnek tőle irodát. Schadl nem volt tehát szívbajos, ha pénzt látott, minden fillérre lecsapott és minden eszközzel növelte kollégái, az elvileg független végrehajtók kiszolgáltatottságát önmaga irányába. A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar fotóin az látható, hogy mindehhez még mosolyogniuk is kellett az egzekutoroknak, akik közül többen ma előzetes letartóztatásban ülnek. Völner Pál letartóztatását némileg érdekes módon mind a mai napi nem rendelte el az ügyészség. A politikus ma is ott ül a parlamentben és törvényekről szavaz. A kérdés, megint csak az, a kishalak lakolnak, a nagyhalak pedig megússzák?