Elmondta, hogy az Allianz adatai szerint az éves szinten bejelentett tűzkárok több mint 40 százaléka ebben az időszakban, november és február között történik. A tűzkárok esetében az átlagos kárkifizetések több mint tízszeresei az átlag lakásbiztosítási károkénak, így nem szabad elmulasztani a kazánok és kémények rendszeres karbantartását, hogy minimalizáljuk a tűzveszélyt.
Üresen hagyott otthonok
Az ünnepi időszakra és téli szünetre tervezett síelés, családlátogatások, téli utazások miatt az üresen hagyott lakóingatlanok, valamint a téli időszakra lezárt nyaralókban előforduló betörések száma is megemelkedhet. Az Allianz Hungária adatai szerint novembertől februárig történik a hozzájuk bejelentett betöréses lopások közel 40 százaléka. A betörések ellen megfelelő minőségű riasztó felszerelésével, a nyílászárók gondos zárásával védekezhetünk, és érdemes megkérni a szomszédokat is arra, hogy ha tehetik, kövessék figyelemmel, mi történik az otthonunkkal a távollétünkben. Gyakran előfordul, hogy a betörők a közösségi médián tájékozódnak a kiszemelt ingatlan tulajdonosainak távollétéről, így érdemes átgondolni, hogy mit kommunikálunk erről.
Egyre súlyosabbak a téli viharok
„Sokan azt gondolják, hogy a viharok csak a nyári viharszezonban okoznak károkat az ingatlanokban, ám a statisztikáink azt mutatják, hogy már a téli időszakban is sokkal erőteljesebb hatással vannak ingatlanainkra mint korábban: a 2022-2024 között a téli hónapok viharos időjárással összefüggésbe hozható kárainak átlag darabszáma több mint megduplázódott az azt megelőző 5 évhez képest” – hívta fel a figyelmet Borbély Krisztián, aki elmondta azt is, hogy a régi, 1980-nál korábban épült házak egyértelműen jobban kitettek a nagy viharok pusztításának, hiszen a leromlott állapotú épületek sérülékenyebbek, mint azok, amelyek eleve rosszabb állapotban vannak. A szakértő a megelőzés fontosságára is felhívta a figyelmet: a nagyobb viharokat követően az újabb, jobb állapotú ingatlanokat is érdemes szakemberrel ellenőriztetni, hogy elkerülhetők legyenek a még nagyobb károk.