A londoni miniszterelnöki hivatal szóvivője, a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) ötödik évfordulóján tartott sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a munkáspárti kormány is tudja, hogy „az eddiginél jobb eredménnyel is lehetne hasznosítani a Brexit előnyeit a brit nép javára”, ugyanakkor annak is tudatában van, hogy brit nemzeti érdek a jelenleginél szélesebb együttműködés az EU-val.
A Downing Street szóvivője hangsúlyozta, hogy az unió Nagy-Britannia legnagyobb kereskedelmi partnere, legközelebbi szomszédja, és az EU-val folytatott együttműködés létfontosságú segítség a brit nemzetbiztonságot érő folyamatos fenyegetésekkel szembeni fellépéshez.
Hozzátette: London éppen ezért dolgozik az EU-val vállvetve a szorosabb kétoldalú partneri viszony kialakításáért.
Arra a kérdésre, hogy a Brexitből milyen előnyök származtak, a kormányszóvivő példaként említette, hogy London szabadon hozzáigazíthatja pénzügyi szolgáltatási szektorának szabályozását a hazai piaci környezethez, és ez javítja a londoni pénzügyi központ versenyképességét.
A Brexit gazdasági hátrányai azonban a lakosság többsége és a brit kormányhoz közel álló elemzőműhelyek szerint is meghaladják a kilépésből származó előnyöket.
A kormány számára hivatalos előrejelzéseket készítő elemzőcég, az Office for Budget Responsibility (OBR) előrejelzése szerint a brit hazai össztermék (GDP) a Brexit miatt hosszú távon hozzávetőleg 4 százalékkal, a brit export és az import egyaránt 15 százalékkal lesz alacsonyabb annál a szintnél, amelyet a brit gazdaság az EU tagjaként ugyanebben az időtávlatban elérhetett volna.