Ausztrália, Kazahsztán és Kanada rendelkezik az uránkészletek legnagyobb részével, a globális tartalékok több mint felével. Közülük Ausztrália egyértelműen kiemelkedik, jelenleg több mint 1,7 millió tonna uránt fedezték fel itt (a világ készleteinek 28 százalékát). Az Adelaide-től mintegy 600 kilométerre északra található bánya a világ legnagyobb uránlelőhelye – egyben a negyedik legnagyobb rézlelőhely. A tartalékok ellenére Ausztrália jelenleg csak a negyedik legnagyobb urántermelő, és az ötödik helyen áll minden idők urántermelésében.
Az első három helyezetten túl Oroszország és Namíbia nagyjából ugyanannyi urántartalékkal rendelkezik: körülbelül 8 százalékkal, ami nagyjából 470 000 tonnát jelent. Dél-Afrika, Brazília és Niger is rendelkezik körülbelül 5-5 százalékos készlettel. Az első 10-ben még Kína is ott található az uránkészletek 3 százalékos részesedésével, ami körülbelül 224 000 tonna.
Ezek az adatok a már ismert, gazdaságosan bányászható uránkészleteket mutatják, ugyanakkor folyamatosan találnak új lelőhelyeket. A világ ismert uránkészletei csak az elmúlt évtizedben körülbelül 25 százalékkal nőttek. A lelőhelyek bányászati technológiája is különbözik, van, ahol a réz, van, ahol az arany melléktermékeként nyerik ki az uránt, ezért az előállítási költségek nagyon különbözőek.