Tájékoztatásuk szerint a két, egyenként 50 megawatt (MW) teljesítményű blokkban biomassza és kisebb részben előkészített szelektált hulladék (SRF) elégetésével termelnének áramot a berendezések felújítása után.
Az üzemben 200, a beszállítóknál 250-300 munkahely jönne létre, a beruházás hozzájárul a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése terén Magyarország nemzetközi kötelezettségeinek teljesítéséhez - írták.
A Vértesi Erőmű Zrt. Oroszlányi Erőmű telephelye Magyarország ötödik legnagyobb szén- és biomasszatüzelésű erőműve, amelyben 2015. december 31. óta üzemszünet van.
A létesítmény a környezetvédelmi normák szigorodása miatt december 31. után nem működhetett. Az MVM korábban azt tervezte, hogy a környezetvédelmi normák szigorodása miatt a hulladékból származó tüzelőanyagra állítják át a Vértesi Erőművet, de ez technológiai és jogszabályi feltételek miatt nem valósult meg.
A mostani adás-vétel értékét a felek nem hozták nyilvánosságra, de az MVM korábban az erőműben 2016 után használható blokkok értékét tízmilliárd forintot meghaladó összegre becsülte.
A társaság 2016-ban arról tájékoztatta az oroszlányi képviselőket, hogy a fűtőanyag átállításával az éves működéshez 400 ezer tonna válogatott és feldolgozott hulladékra van szükség. A tüzelőanyagban papír, növényi származékok és különféle műanyagok lehetnek, de nem tartalmazhat fémet és PVC-t.